Zapraszamy na V Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium Grobu Bożego

Kategoria: Aktualności,

Serdecznie zapraszamy na V Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie pod hasłem: „Świadkowie wiary napełnieni Duchem Świętym” - w sobotę 14 kwietnia 2018 r. W tym roku chcemy zgromadzić wszystkie grupy i wspólnoty parafialne, które są szczególnymi świadkami wiary w naszej diecezji. Zaproszenie kierujemy także do osób indywidualnych oraz kombatantów i osób walczących w obronie Ojczyzny, z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Program pielgrzymki jest następujący:

8.00 Przyjazd i zgłaszanie grup (parking przy północnym dziedzińcu)
Odkrywanie osoby i darów Ducha Świętego – katechezy:
- wprowadzenie do tematyki roku duszpasterskiego (krużganki – obraz św. Izydora)
- Bierzmowanie – (kaplica całunu)
- Małżeństwo i rodzina (krużganki - obraz św. Barbary)
- Ojczyzna
- Nawiedzenie kaplicy Grobu Bożego i ucałowanie relikwii Stróża Grobu Bożego i popularyzatora modlitwy różańcowej bł. Bartolo Longo.
- Wystawa w Muzeum Ziemi Miechowskiej w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
- Sakrament Pokuty i Adoracja (bazylika)
10.30 Godzinki o Grobie Chrystusowym (kaplica Grobu Bożego)
11.30 Procesja uwielbienia (wokół bazyliki) i wypuszczenie gołębi – symbolu Ducha Św.
13.15 Konferencja: „Odpowiedzialność i rola grup parafialnych w trosce o wspólnotę Kościoła” – dyrektor Wydziału ds. Misji i  ewangelizacji – ks. Łukasz Zygmunt
14.00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza
Jana Piotrowskiego.
Błogosławieństwo i nałożenie rąk na wszystkich uczestników liturgii.
15.30 – Projekcja filmu historycznego w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.

Istnieje możliwość nabycia ciepłego posiłku oraz pamiątek, dewocjonaliów, książek, tekstów Godzinek o Grobie Chrystusowym oraz paschalików miechowskich.

Zgłaszanie grup pielgrzymkowych telefonicznie: 786 856 160 (kancelaria) oraz za pomocą poczty elektronicznej: kancelaria.parafiamiechow@gmail.com

ks. Mirosław Kaczmarczyk
Kustosz Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie