Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek „Raduj się ziemio!”

Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek „Raduj się ziemio!”

Kategoria: Inne,

W najbliższą niedzielę 5 stycznia 2020 r. po Mszy św. o godzinie 18:00 zapraszamy na koncert "Raduj się ziemio!" w wykonaniu zespołu owoc uKORZENIA! Podczas niego będzie można usłyszeć znane polskie i zagraniczne kolędy oraz ludowe pastorałki. Nie zabraknie też niespodzianek, w tym premiery najnowszego świątecznego utworu zespołu.

Zespół owoc uKORZENIA  tworzą m.in byli członkowie schol młodzieżowych z Miechowa, Charsznicy i Chodowa.
Pomysł założenia zespołu narodził się wiosną 2019 roku wraz chęcią wzięcia udziału w 34. Przeglądzie Piosenki Religijnej Vincentiana w Piekarach k. Krakowa. Zespół zdobył tam pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności, prezentując własny utwór "Żyjcie miłością". W listopadzie ukazał się teledysk do tego utworu, który można obejrzeć na kanale zespołu na YouTube.

W okresie Bożonarodzeniowym zespół zaplanował serię Koncertów kolęd i pastorałek pod nazwą "Raduj się ziemio!", aby w ten szczególny czas stworzyć z publicznością rodzinną atmosferę i skupić się wokół tajemnicy Bożego Narodzenia. Chcą, aby wspólne kolędowanie nie było tylko folklorem, czy podtrzymaniem tradycji, ale przede wszystkim wspólnym dziękczynieniem za to, że Bóg w swojej Miłości zesłał swego jedynego Syna, aby zbawić Świat.

raduj-sie-ziemio-miechow-plakat