Wspomnienia z kolonii Caritas

Wspomnienia z kolonii Caritas

Kategoria: Aktualności,

Jednym z najważniejszych działań Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Urzędu Gminy i Miasta Miechów jest Wakacyjna Akcja wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W dniach 19-29 sierpnia 2018 r. na kolonię do Władysławowa – Chłapowa wyjechało 50 uczniów z miechowskich Szkół Podstawowych.

Na uczestników kolonii czekało wiele atrakcji, m.in: wycieczka autokarowa do Gdańska, podczas której zwiedzali stare miasto portowe i jego zabytki oraz zapoznali się z historią żeglugi  morskiej. Wizyta w Gdyni umożliwiła zobaczenie: Placu Kościuszki, okrętu wojennego, ORP Błyskawice oraz Daru Pomorza. Niespodzianką były wizyta w Oceanarium, gdzie dzieci i młodzież mogły poznać tajemnicę głębin mórz i oceanów. Podczas kolonii uczestnicy zobaczyli także pomnik historii Westerplatte oraz odbyły podróż morską statkiem Wikingów.

Oprócz wypoczynku, podczas kolonii budowano  integralną wspólnotę, w której spędzano wspólnie czas, ale przede wszystkim dzielono się wiarą i chrześcijańskimi wartościami. Elementami wakacyjnego wypoczynku była Msza Święta, codzienna modlitwa oraz śpiew.

Środki materialne na organizację tegorocznej kolonii pochodziły z akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, skarbonek Wielkopostnych, sprzedaży Paschalików oraz funduszy własnych Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Urzędu Gminy i Miasta Miechów.