Wielki piątek – informacje porządkowe.

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

WIELKI PIĄTEK

9:00-13:00 Adoracja Pana Jezusa w nawie głównej

9:00-13:00 SPOWIEDŹ

15:00 Droga Krzyżowa
17:00 Liturgia Wielkiego Piątku

Przypominamy o możliwości uczestniczenia w liturgii za pomocą transmisji ONLINE. Zachęcamy, aby podczas łączności poprzez Transmisję, również oddać cześć krzyżowi Chrystusa. Przygotujcie krzyż, który macie w domu i w momencie kiedy będzie moment odsłonięcia krzyża w liturgii, niech głowa rodziny weźmie krzyż i poda do ucałowania członkom rodziny. Niech to będzie prawdziwy Kościół domowy.
Prosimy o zachowanie środków bezpieczeństwa. Niech krzyż będzie czysty i zdezynfekowany.

18:30-00:00 Adoracja Pana Jezusa w Grobie
Prosimy nie całować krzyża. Adoracja i oddanie czci jedynie przez modlitwę.

‼️Przypominamy o przepisach sanitarnych - tylko 5 osób może znajdować się wewnątrz Bazyliki podczas drogi krzyżowej, liturgii i adoracji. Dlatego po liturgii wejście do Grobu Pańskiego będzie możliwe tylko OD PÓŁNOCNEJ STRONY - od wewnętrznego dziedzińca - bezpośrednio na krużganki. Bazylika będzie zamknięta. Możliwy wyjazd od ul. Warszawskiej.‼️