Wyjątkowa Niedziela Palmowa w Miechowie

Procesja z palmami i uroczyste msze święte z poświęceniem palm, koncert pieśni wielkopostnych, koncert Chóru Bazyliki Grobu Bożego, legendy o Wielkanocy, a także bezpłatne zwiedzanie bazyliki i Kaplicy Grobu Bożego z przewodnikiem potwierdzone certyfikatem pielgrzyma i oczywiście szereg konkursów o tematyce wielkopostnej – tegoroczna Niedziela Palmowa w Miechowie była wyjątkowa.

Niedziela Palmowa w Miechowie rozpoczęła się procesją z palmami z placu przed pomnikiem Macieja Miechowity do Bazyliki Grobu Bożego, gdzie została odprawiona msza święta. Po mszy, uroczyście otworzono pierwszy w historii Miechowski Jarmark Wielkanocny.

Palmy, miechowskie kartki wielkanocne, stroiki, baranki oraz regionalne produkty potrzebne do przygotowania świątecznych potraw – to wszystko można było kupić na I Miechowskim Jarmarku Wielkanocnym. Było też szereg innych atrakcji, również tych duchowych.

Organizatorem Jarmarku była Parafia Grobu Bożego w Miechowie, a koordynatorem – Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Realizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego w ramach programu „Mecenat Małopolski”.