Wezwani… – zachęcamy do oglądania

Wezwani…. Ja już odpowiedziałem!

Dzisiejszy świat stawia przed nami wiele wyzwań. Kiedy rodzi się dziecko, rodzice są wezwani do opieki nad nim i jego wychowania. Kiedy otrzymujemy nową pracę, jesteśmy zobowiązani do wypełniania naszych obowiązków. Zdarzają się także codzienne, drobne wezwania, kiedy ktoś prosi nas o pomoc. Jednak z wezwaniem związany jest jego nieodłączny element – odpowiedź! Do czego Ty jesteś wezwany? I czy już odpowiedziałeś na swoje wezwanie?

Wezwani - taki tytuł nosi film przygotowany przez alumnów WSD w Kielcach. Mówi o tym, że każdy z nas jest wezwany do: nauki, pomocy, służby, realizowania swoich pasji i modlitwy. W ciągu dwóch minut materiału audiowizualnego ukazane zostały aspekty formacji w seminarium kieleckim, które prowadzą do osiągnięcia pełni chrześcijaństwa.

Projekt powstał przy współpracy p. Sławomira Mazura i p. Krzysztofa Dziewięckiego – pracowników TVP Kielce. Przez blisko trzy miesiące  grupa alumnów pod ich okiem poznawała tajniki powstawania filmów, aby mogli oni dzisiaj zaprezentować owoc swojej pracy. Ujęcia Okiem Drona zostały wykonane dzięki uprzejmości p. Szymona Pawlaka.

Jeżeli czujesz się wezwany przez Pana, to nie zwlekaj z odpowiedzią. Zaufaj mu, jak uczyniło to 63 młodych mężczyzn w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Zobacz: Zasady rekrutacji

Tekst za: www.wsd.kielce.pl