210 lecie diecezji kieleckiej – okiem drona

13 czerwca 1805 o do istnienia została powołana diecezji kieleckiej na mocy bulli Indefessum personarum wydanej przez papieża Piusa VII.

W Seminarium Duchownym w Kielcach od kilku miesięcy działa grupa alumnów, którzy pod okiem specjalistów ds. mediów: redaktora oraz operatora kamer poznają techniki tworzenia materiałów audiowizualnych.

Korzystając ze współczesnej techniki chcemy promować nasze seminarium. Materiały filmowe są niesamowitym źródłem przekazu, który trafia do wielu odbiorców. To możliwość pokazania instytucji kościelnych a także piękna i bogactwa naszej diecezji. W związku z 210 rocznicą powstania diecezji postanowiliśmy pokazać najważniejsze miejsca z nią związane okiem drona, czyli bezzałogowego statku powietrznego, który umożliwia obserwowanie i filmowanie rozległych terenów. Pomocą w naszych działaniach był p. Szymon Pawlak, który jest zawodowym i licencjonowanym pilotem dronów. W najbliższym czasie do sieci także trafi film promujący WSD w Kielcach .

P. Szymon od kilku lat zajmuje się modelarstwem lotniczym, budową dronów oraz filmem. Wykorzystuje drony przy produkcji spotów reklamowych, filmów promocyjnych oraz do wykonywania zdjęć z perspektywy lotu ptaka. Jego pasją jest także muzyka , dlatego realizuję się także jako DJ -wodzirej na weselach .Produkcje p. Szymona można oglądać na stronie internetowej http://okiem-drona.pl/

Film o diecezji ujmuje miejsca, które wpisują się w historię naszej diecezji: Wiślicę – kolebkę chrześcijaństwa w Polsce, Bazylikę Katedralną, Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach – serce diecezji, a także Jędrzejów czy Bazylikę Grobu Bożego w Miechowie.