V Miechowskie Dni Jerozolimy już w sobotę 15 września

Kategoria: Aktualności,

Już po raz piąty zapraszamy na Miechowskie Dni Jerozolimy, organizowane w tym roku w dniach 15-16 września. Cieszymy się, że to wydarzenie, które na trwałe zagościło już w kalendarzu Miechowa i Małopolski, może nadal podkreślać historyczną rolę miasta w duchowej historii regionu i Polski. To znaczenie Miechowskich Dni Jerozolimy zostało docenione przez liczne grono autorytetów ze świata nauki, polityki czy Kościoła.

Tegoroczne Miechowskie Dni Jerozolimy szczególnie eksponują właśnie wątki edukacyjne, naukowe i oczywiście duchowe – to pora modlitwy w intencji Ziemi Świętej, głębokiej religijnej refleksji, podkreślonej także przez obecność wybitnych osobistości Kościoła oraz wartości kulturowe przywoływane w prestiżowym koncercie zespołu Capella Cracoviensis w bazylice Grobu Bożego, potwierdzającym także wielowiekowe związki Miechowa z Krakowem.

Szczegółowy program V Miechowskich Dni Jerozolimy dostępny na oficjalnej stronie: www.mdj.org.pl

Do zobaczenia w Miechowie!