Pielgrzymka w Sudety 2019

Pielgrzymka w Sudety 2019

Kategoria: Aktualności,

W dniach 31 sierpnia i 1 września br. grupa 108 osób dwoma autokarami udała się na pielgrzymkę w Sudety. Uczestnicy pod opieką ks. Dawida Kwiatkowskiego i katechety Sławomira Wody zwiedzili Panoramę Racławicką we Wrocławiu oraz Bazylikę metropolitalną pw. Św. Jana Chrzciciela na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Kolejnym punktem było nawiedzenie Bazyliki Nawiedzenia NMP i Sanktuarium NMP Królowej Rodzin w Wambierzycach, gdzie sprawowano Eucharystię, po której odbyło się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich, a następnie podziwianie pięknej szopki wambierzyckiej. Pod koniec dnia pielgrzymi dotarli do Ośrodka Wypoczynkowego ,,Na Koziej Hali”, do uzdrowiska Duszniki- Zdrój, gdzie po zakwaterowaniu odbyła się obiadokolacja oraz wieczorny Apel Jasnogórski przy ognisku. W drugim dniu ,,rekolekcji w drodze” po śniadaniu uczestnicy udali się do Kudowy- Zdroju, gdzie nawiedzili słynną kaplicę czaszek. Kolejnym punktem było miasto Nysa, gdzie gościnnie miechowian przyjął Ks. Proboszcz parafii pw. Św. Piotra i Pawła, gdzie na przełomie XII i XIII w. zostali sprowadzeni Bożogrobcy z Miechowa. Świątynia nyska uchodzi za perłę ,,baroku nyskiego” i zwana jest potocznie ,,siostrą” Miechowa obok bazyliki w Przeworsku. Uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w niedzielnej Eucharystii po której pod opieką miejscowego przewodnika zapoznali się z historią i zwiedzili świątynię, w której znajduje się kaplica Grobu Bożego, a także budynek poklasztorny w którym niegdyś mieszkali Bożogrobcy. Z Nysy pielgrzymi udali się do Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku, gdzie w latach 1954-55 w klasztorze był więziony Czcigodny Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński, Wielki Prymas Tysiąclecia. Uczestnicy pielgrzymki nawiedzili sanktuarium, celę- miejsce więzienia Ks. Prymasa, oraz grotę Matki Bożej i pobliski las z dróżkami. Ostatnim punktem pielgrzymki były odwiedziny Sanktuarium i Bazyliki Ojców Franciszkanów na Górze Św. Anny. W późnych godzinach wieczornych pielgrzymi dotarli do Miechowa.