Pielgrzymka na Podkarpacie i w Bieszczady.

Pielgrzymka na Podkarpacie i w Bieszczady.

Kategoria: Inne,

W dniach 10 i 11 maja br. grupa 106 osób dwoma autokarami pod opieką ks. wikariusza Michała Piskorka i katechety Sławomira Wody wyruszyła na szlak pielgrzymi. Uczestnicy pielgrzymki odwiedzili: Zamek i muzeum w Łańcucie, nawiedzili Bazylikę i Sanktuarium NMP Pocieszenia w Leżajsku, gdzie sprawowana była Msza św., a następnie Bazylikę pw. Ducha Świętego w Przeworsku, gdzie znajduje się Sanktuarium Grobu Bożego- świątynia ,,siostrzana bazyliki miechowskiej”. Na koniec pierwszego dnia pątnicy dotarli do ,,Podkarpackiej Częstochowy”- do Bazyliki i Sanktuarium NMP Cierpliwie Słuchającej w Kalwarii Pacławskiej. W kolejnym dniu pielgrzymowania po porannej Eucharystii i śniadaniu odbyło się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich, po czym przejazd autokarami nad Jezioro Solińskie i tam godzinny rejs statkiem. Ostatnim punktem pielgrzymki była Komańcza- miejsce więzienia Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Przed północą uczestnicy wyjazdu szczęśliwie powrócili do Miechowa.