Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2018

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2018

Kategoria: Aktualności,

W środę, 7 marca br. maturzyści naszych miechowskich szkół średnich wraz z katechetami, wychowawcami oraz nauczycielami uczestniczyli w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

Pielgrzymkę przenikał klimat spokoju i zadumy, bowiem już podróż z Miechowa na Jasną Górę przebiegała w klimacie modlitwy, którą poprowadzili katecheci. Zjazd maturzystów rozpoczął się o godz. 10.00 w Bazylice NMP Jasnogórskiej powitaniem pątników oraz spotkaniem powołaniowym z klerykiem WSD, po którym nastąpiła modlitwa różańcowa oraz przygotowanie liturgiczne. Nie zabrakło także czasu na skorzystanie z sakramentu spowiedzi.

O godz. 11.00 pątnicy wzięli udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Kalety, który wygłosił także okolicznościową homilię. Po Eucharystii wszyscy wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na "Wałach Jasnogórskich", w trakcie którego m.in. nasi maturzyści ponieśli krzyż.

O godz. 13.30 młodzi zawierzyli siebie Matce Bożej, prosząc o światło Ducha Św. podczas egzaminu maturalnego oraz o dobre rozeznanie i wybór dalszej drogi życiowej. Po czuwaniu Ks. Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa pasterskiego.

Podczas tegorocznej pielgrzymki uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie przygotowali oprawę liturgiczną Mszy Świętej, natomiast maturzyści Zespół Szkół nr 2 im. Św. Jana Pawła II rozważania Drogi Krzyżowej, a uczniowie Zespół Szkół Nr 1 adorację zawierzenia.

Bogu i Jego Matce - Maryi niech będą dzięki za ten wielki dzień Łaski.

Zobacz: Więcej zdjęć na fanpagu katechetycznym