Pielgrzymka do Lwowa i okolic. Zapraszamy!

Pielgrzymka do Lwowa i okolic. Zapraszamy!

Kategoria: Aktualności,

Zapraszamy wszystkich na pielgrzymkę: Lwów - Krzemieniec – Poczajów – Zbaraż-Kamieniec Podolski – Chocim – Czerniowce-Kołomyja, Stanisławów (Iwano – Frankowsk) w dniach  od 16 do 22 października 2017r (7 dni ). Koszt pielgrzymki: 890 zł.

DZIEŃ 1.
Godz. 11.00–Zbiórka uczestników przy parafii Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie.
Msza Święta,  po mszy wyjazd w kierunku granicy z Ukrainą do Lwowa.
Po przyjeździe do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 2.
Godz.06.30 .- Śniadanie , po śniadaniu przejazd do Krzemieńca miasta J. Słowackiego (tu odprawiona zostanie Msza Św. w kościele parafialnym ) zwiedzanie, muzeum
J. Słowackiego , i resztek zamku królowej Bony podarowanego przez męża. Następnie przejazd do Poczajowa - Największego Sanktuarium Maryjnego Prawosławia na Ukrainie. (wejście mężczyźni długie spodnie – kobiety długa spódnica i chustka na głowie). Przejazd do Zbaraża rozsławionego w powieści H. Sienkiewicza Ogniem i mieczem ”. Następnie przejazd do Kamieńca Podolskiego na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 3.
Godz. 07.00 – Msza Św. śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie Kamieńca Podolskiego zwiedzanie; rynek, ratusz, kościół Dominikanów (tu odprawiona zostanie Msza Św. ) katedra św. Piotra i Pawła z minaretem, zamek Stary i Nowy. Wyjazd do Czerniowiec ,po drodze zwiedzanie Chocimia – historyczna forteca nad Dniestrem. Następnie zajedziemy na miejsce gdzie się łączyły trzy granice polskiej –rumuńskiej i ukraińskiej. Wyjazd na nocleg do Czerniowiec, po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja; następnie spotkanie z rodakami przy kawie w Domu Polskim. Powrót do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 4.
Godz. 06:00 Msza Św., śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie Czerniowiec - dawnej stolicy wielokulturowej Bukowiny, nazywanej często „małym Wiedniem Wschodu”) zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. nocleg
DZIEŃ 5.
Godz. 06.30 - Śniadanie, po śniadaniu wyjazd do Lwowa. Po drodze zajedziemy do Stanisławowa. (Iwano- Frankowek ) zwiedzimy; Kościół pw. NMP od 1979r muzeum sztuki (w powieści Pan Wołodyjowski miało tu miejsce nabożeństwo żałobne po śmierci Michała Wołodyjowskiego ), Kościół Chrystusa Króla z 1927r obecnie jedna świątynia rzymsko-katolicka w mieście, Ratusz z 1695r. Wyjazd do Lwowa po przyjeździe zwiedzanie: Katedry Lwowskiej, Katedra łacińska, cerkiew św. Jura, Ratusz Lwowski, rynek, Wieża Prochowa, Plac Halicki, Pomnik A. Mickiewicza, Pałac Potockich, Opera Lwowska, kwartał ormiański i kwartał żydowski, Cerkiew ormiańska, kościół Bernardynów, prospekt Swobody ( Wały Hetmańskie ) Powrót do hotelu obiadokolacja. ( wieczorem pieczenie kiełbasy przy ognisku ). Nocleg.
DZIEŃ 6.
Godz.07.00 – Msza Św. śniadanie po śniadaniu kontynuacja zwiedzania: Lwowa, Cmentarz Łuczakowski i Orląt Lwowskich , Dworzec Kolejowy, (czas wolny 2 godz. na  Starym Mieście na kawę i zakupy ). Powrót do hotelu na obiadokolację. Po obiadokolacji występ ,"Kapeli Wesoły Lwów". Nocleg.
DZIEŃ 7.
Godz. 06.30 – Msza Św. śniadanie po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski do Żar przez Miechów Po przyjeździe ok. godz. 23.30 rozwiązanie pielgrzymki.

Cena zawiera:
Autokar z klimatyzacją , DVD, barek , W.C ,6 noclegów w hotelach 3* 6 śniadań, 6 obiadokolacji , Ubezpieczenie N. N.W i K.L, opiekę pilota, opiekę duchową, realizację programu pielgrzymkowego, opłaty graniczne.

Cena nie zawiera:
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników, opłaty ubezpieczenia ukraińskiego dla obywateli Unii Europejskiej, występ kapeli "Wesoły Lwów", ognisko z pieczeniem kiełbasy, zestawu słuchawkowego Tour – Guide koszt pakietu; 40 Euro płatne obligatoryjnie organizatorowi w autokarze.

Bliższe informacje i zapisy: u ks. Proboszcza w parafii  lub organizatora: tel. 606830700 , 668520040.