Pielgrzymka do Lichenia i na Lednicę Seniora 2018.

Pielgrzymka do Lichenia i na Lednicę Seniora 2018.

Kategoria: Inne,

W dniach 31 sierpnia i 1 września br. odbyła się parafialna pielgrzymka autokarowa. Pielgrzymi w liczbie 61 osób udali się do Sanktuarium i Bazyliki NMP Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. W pierwszym dniu pielgrzymki odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Lesie Grąblińskim, a następnie zwiedzanie z przewodnikiem bazyliki oraz kościoła Św. Doroty, następnie wyjazd na wieżę widokową. Popołudniu uczestnicy spędzili czas rekreacji na godzinnym rejsie statkiem po jeziorze ślesińskim. Był też czas na kulminacyjny punkt dnia, a więc na Mszę świętą. Grupa miechowska uczestniczyła też w  koncercie organowym, apelu jasnogórskim i procesji fatimskiej.

W drugim dniu po śniadaniu miechowianie udali się autokarem na Pola Lednickie, by tam uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu modlitewnym zwanym Lednicą Seniora 2018. Na Lednicy odbyła się Eucharystia, adoracja, konferencja duchowa, nabożeństwa, śpiewy i tańce chrześcijańskie. Można też było zwiedzić muzeum Św. Jana Pawła II, ośrodek młodzieżowy, a także nawiedzić grób założyciela ruchu lednickiego- śp. o. Jana Góry OP. Był też czas na zakupy dewocjonaliów, oraz na posiłek. W godzinach nocnych z modlitwą na ustach pielgrzymi radośni, ale i zmęczeni powrócili do Miechowa.