Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego(31.05.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP, Matki Kościoła; Msze Święte w tym dniu w Bazylice o g: 7.00; 11.30; 16.30; 18.00; w kaplicy w Kalinie Rędziny
    o g. 16.00;
  3. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17.30
  4. 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy Bożych darów, aby wzrastały w mądrości i miłości swoich najbliższych.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od g.6.30 i po południu od g.17.00. W tym dniu po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusowego. W I sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja pierwszo sobotnia.
  6. W następną niedzielę po Mszy św. o g.8.30 spotkanie KŻR.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g.10.00 będziemy modlić się za maturzystów o wszelkie potrzebne łaski na czas egzaminów maturalnych. Zapraszamy maturzystów.
  8. W związku z tym, że władze państwowe zniosły limity osób mogących być zgromadzonych w świątyniach podczas sprawowania liturgii, Bp Kielecki Jan Piotrowski odwołuje z dniem 1 czerwca 2020r. udzieloną dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej w niedzielę
    i święta nakazane.
  9. Państwowa Szkoła Muzyczna w Miechowie ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2020/2021. Egzamin wstępny odbędzie się 17 czerwca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie szkoły w zakładce
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.
  12. Dzieci zapraszamy po obrazek z dzisiejszej niedzieli.