Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła(17.11.2019)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Obchodzimy dzisiaj III Światowy Dzień Ubogich. Włączamy się w ogólnopolską inicjatywę pt. Tytka Charytatywna, zaproponowaną przez Caritas Polska. Jej głównym celem jest przygotowanie torby wypełnionej produktami spożywczymi oraz artykułami chemii gospodarczej. Takie torby można składać u s. Darii.
 2. Proboszcz Parafii Grobu Bożego i Prezes Stowarzyszenia Odnowy Zabytków w Miechowie zapraszają na nabożeństwo ekumeniczne za zmarłych w czwartek 21 listopada o g. 15.00 na cmentarzu w Kościele św. Barbary, w którym udział weźmie proboszcz parafii prawosławnej w Krakowie ks. Jarosław Antosiuk. Po nabożeństwie zostaną poświęcone odrestaurowane pomniki z zabytkowym Aleksieja Nikiforowa z 1888r.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.
 4. W piątek wspomnienie Świętej Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Podczas Mszy Świętej o g. 18.00  będziemy  się  modlić w intencji wszystkich grup śpiewaczych i instrumentalnych istniejących przy naszej Bazylice. Po Mszy Świętej w sali konferencyjnej, w zabudowaniach poklasztornych spotkanie wszystkich  grup wraz z opiekunami  Zapraszamy.
 5. W następną niedzielę będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary do skarbon na świąteczne paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy do domu parafialnego na g. 19.00 rodziców i chrzestnych za katechezę chrzcielną.
 7. Osoby chętne na pielgrzymkę do Ziemi Świętej 21-28 luty, proszeni są o kontakt z ks. Andrzejem.
 8. Kościół Domowy zaprasza małżeństwa i rodziny do uczestnictwa w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych. Informacje i zapisy u ks. Dawida.
 9. Ksiądz Rektor WSD w Kielcach zwraca się z prośbą o zorganizowanie zbiórki płodów rolnych na rzecz naszego Kieleckiego Seminarium, które stanowią dużą pomoc w jego funkcjonowaniu. Prosimy o pomoc Sołtysów. Dary możemy składać w jednym z wyznaczonych garaży.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.