Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła (19.11.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziś po Mszy Świętej o g. 8.30 w Domu Parafialnym spotkanie Straży Honorowej NS PJ i wszystkich, którzy pragną dołączyć do tej wspólnoty.
2. Dziś z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Włączamy się w ogólnopolską inicjatywę pt. "Tytka Charytatywna", zaproponowaną przez Caritas Polska. Jej głównym celem jest włączenie się w przygotowanie torby wypełnionej produktami spożywczymi oraz artykułami chemii gospodarczej. Mogą to uczynić osoby indywidualne, rodziny, grupy osób itp. Takie torby (tytki) są dziś rozdawane przy wyjściu z Bazyliki, gdzie zabrane przez wiernych do domu a następnie wypełnione darami i przyniesione do parafii zostaną przekazane potrzebującym w domach lub placówkach. Akcji będzie dedykowana kampania społeczna w mediach.
3. Przez cały tydzień przed godziną 18.00 będziemy się modlić odmawiając Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
4. W poniedziałek w liturgii wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
5. We wtorek Ofiarowanie NMP.
6. W środę wspomnienie Świętej Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Podczas Mszy Świętej o g. 18.00 będziemy się modlić w intencji wszystkich grup śpiewaczych i instrumentalnych istniejących przy naszej Bazylice. Po Mszy Świętej w sali konferencyjnej, w zabudowaniach poklasztornych spotkanie wszystkich grup wraz z opiekunami. Serdecznie zapraszamy.
7. W piątek w liturgii wspomnienie świętych męczenników: Andrzeja Dug - Lac, prezbitera i Towarzyszy.
8. W piątek o g. 18.45 zapraszamy na spotkanie biblijne w Szkole Słowa Bożego.
9. Organizatorzy serdecznie zapraszają na wydarzenia kulturalne, które odbędą się w Domu Kultury w Miechowie przy ul. Racławickiej 10.
Dzień Seniora odbędzie się 24 listopada w piątek od godz. 15.00.
Miechowska Jesień Kultury 25 listopada w sobotę od godz. 16.00.
Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie wywieszonym w gablocie.
10. W dniu 26 listopada 2017 r. w najbliższą Niedzielą Chrystusa Króla, po dziesięciu latach rozpoczniemy w naszej Parafii misje święte. Misje to czas wsłuchiwania się w Boże Słowo, modlitwy, pokuty, nawrócenia, odpustu zupełnego i zjednoczenia, dla wielu po latach z Chrystusem Eucharystycznym. Aby umożliwić jak największej liczbie naszych Parafian udział w misjach świętych przeżywać je będziemy w ciągu czterech niedziel i dwóch dni zwykłych, dni spowiedzi, tematycznie.
Program misji świętych znajduje się przy wyjściach z Bazyliki, oraz na stronie Parafii. Zabierzmy program do naszych domów, dla rodziny i sąsiadów. Leżąc w widocznym miejscu niech będzie przypomnieniem o obowiązku uczestniczenia w misjach świętych.
11. W Niedzielę Chrystusa Króla o g. 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Akcji Katolickiej z racji patronalnego święta.
12. Bardzo trudna sytuacja wielu rodzin w naszej parafii powoduje do pospieszenia im z pomocą. Dlatego w przyszłą niedzielę, 26 listopada „Caritas” naszej parafii organizuje zbiórkę pieniędzy do skarbon na paczki żywnościowe na święta dla tych rodzin.
13. W środę, 29 listopada 2017 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie obchodził Trzecią Rocznicę Ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji w tym dniu będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. Serdecznie zapraszamy Księży, Siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału i polecamy Dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.
Podpisał: Ks. Bp Marian Florczyk
WIKARIUSZ GENERALNY.
14. Otwarto już bazę rodzin SZLACHETNEJ PACZKI! Aby pomóc konkretnej rodzinie należy wejść na stronę www.SZLACHETNAPACZKA.pl i wybrać tę rodzinę z rejonu Miechów, której najważniejsze potrzeby możemy spełnić. Darczyńcą może być każdy: osoba indywidualna, zakład pracy, czy grupa znajomych. Przygotowana Paczka to nie tylko materialna pomoc, ale także impuls, który daje obdarowanym wiarę w to, że uda im się przezwyciężyć trudności. Finał tegorocznej akcji odbędzie się 9 i 10 grudnia.
15. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki. Prosimy, aby wszelkie pomyłki w wypominkach zgłaszać na bieżąco do księży.
16. W głównym wyjściu z Bazyliki możemy już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom "Miłosierdzie jest jedno"
14. Wychodząc z Bazyliki możemy także nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
15. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać.
16. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask na każdy dzień.