Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła (12.11.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Komunikat Księdza Biskupa Ordynariusza.
Drodzy Diecezjanie!
W minioną środę (8 listopada br.) otrzymaliśmy radosną wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata Andrzeja Kaletę, wikariusza biskupiego ds. stałej formacji kapłanów diecezji kieleckiej, biskupem pomocniczym naszej diecezji. Biskup Nominat pochodzi z Buska-Zdroju. Jest kapłanem od 1985 r. W tym czasie spełniał różne posługi, m in. przez wiele lat był wychowawcą i wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach oraz dyrektorem biblioteki seminaryjnej. Był wykładowcą na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W latach 2014-16 był proboszczem parafii Kościelec. Święcenia biskupie ks. Andrzej Kaleta przyjmie w sobotę 9 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w bazylice katedralnej w Kielcach. Dzieląc się z Wami tą radością, zapraszam do udziału w uroczystościach związanych z sakrą biskupią. Proszę jednocześnie o modlitwę, aby Ksiądz Biskup Andrzej odznaczał się wiernością Bogu, ludziom, powołaniu i Ojczyźnie, zgodnie z mottem swojej posługi biskupiej Fidelitas (Wierność).
Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa,
Wasz Biskup
† Jan Piotrowski.
2. Dziś po raz dziewiąty w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. "Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie." Naszą modlitwą i wsparciem materialnym będziemy mogli pomóc chrześcijanom przetrwać i zachować nadzieję na lepsze jutro. Zwracamy się z prośbą o dobrowolne ofiary dziś po Mszy Świętej do skarbon, przy wyjściach z Bazyliki na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie", z przeznaczeniem na pomoc prześladowanym chrześcijanom.
3. W poniedziałek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna , pierwszych męczenników Polski;
4. Spotkanie katechetyczne w Domu Parafialnym w środę o g. 19.00.
5. Ks. Wojciech wraz z Odnową w Duchu Świętym zapraszają w czwartek po wieczornej Mszy Świętej na adorację Najświętszego Sakramentu;
6. W piątek w liturgii wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
7. W sobotę w liturgii wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g. 8.30 w Domu Parafialnym spotkanie Straży Honorowej NSPJ i wszystkich, którzy pragną dołączyć do tej wspólnoty.
9. Ojciec Święty Franciszek na zakończenie Roku Miłosierdzia zaproponował, jako jeden z owoców Jubileuszu, by Niedzielę przed Uroczystością Chrystusa Króla obchodzić jako Światowy Dzień Ubogich. Pragniemy też włączyć się w ogólnopolską inicjatywę organizowaną z okazji Światowego Dnia Ubogich pt. Tytka Charytatywna, zaproponowaną przez Caritas Polska.
Jej głównym celem jest zachęcenie wiernych do włączenia się w przygotowanie torby wypełnionej produktami spożywczymi oraz artykułami chemii gospodarczej. Mogą to uczynić osoby indywidualne, rodziny, grupy osób itp. Takie torby (tytki) powinny być rozdawane w parafii w Światowy Dzień Ubogich, zabrane przez wiernych do domu, następnie wypełnione darami i przyniesione do parafii, a potem przekazane potrzebującym w domach lub placówkach. Akcji będzie dedykowana kampania społeczna w mediach.
10. Komunikat Kurii Diecezjalnej w Kielcach -
Czcigodni Księża i Drodzy Wierni diecezji kieleckiej,
Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z dnia 5 czerwca 2017 r. potwierdziła wybór bł. Salomei, na patronkę miasta Skały. Zapraszamy na uroczystości religijne związane z ogłoszeniem bł. Salomei patronką miasta Skały, które odbędą się dnia 19 listopada 2017 r. o godz. 14.00 w kościele p.w. św. Mikołaja bpa i w. w Skale pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.
Podpisał Ks. Dariusz GĄCIK WIKARIUSZ GENERALNY.

11. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki. Prosimy, aby wszelkie pomyłki w wypominkach zgłaszać na bieżąco do księży.
12. W dniu 26 listopada 2017 r. – Niedzielą Chrystusa Króla, po dziesięciu latach rozpoczniemy w naszej Parafii misje święte. Misje to czas wsłuchiwania się w Boże Słowo, modlitwy, pokuty, nawrócenia, odpustu zupełnego i zjednoczenia, dla wielu po latach z Chrystusem Eucharystycznym. Aby umożliwić jak największej liczbie naszych Parafian udział w misjach świętych zorganizujemy je w ciągu czterech niedziel i dwóch dni zwykłych, dni spowiedzi, tematycznie. Program misji świętych znajduje się przy wyjściach z Bazyliki, oraz na stronie Parafii. Zabierzmy program do naszych domów, dla rodziny i sąsiadów. Leżąc w widocznym miejscu niech będzie przypomnieniem o obowiązku uczestniczenia w misjach świętych.
13. W środę 29 listopada 2017 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie obchodził Trzecią Rocznicę Ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa o godz. 1800 w Bazylice Katedralnej. Serdecznie zapraszamy Księży, Siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości i polecamy Dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.
Podpisał: Ks. Bp Marian Florczyk WIKARIUSZ GENERALNY.
13. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
14. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać.
15. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask na każdy dzień.