Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła (5.11.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w ostatnim czasie w wydarzenia Kościoła i parafialne. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym za liczny udział w nabożeństwach różańcowych; w przygotowaniach i uczestnictwie podczas Nocy Świętych; podczas Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych - Administratorowi cmentarza parafialnego p. Józefowi Kumońskiemu i Włodzimierzowi Koniecznemu oraz Stowarzyszeniu Miłośników Odnowy Zabytków w Miechowie; za przygotowania i przeżycie 21 rocznicy nadania naszej świątyni godności Bazyliki; chórowi parafialnemu; p. organiście, siostrze zakrystiance, ministrantom, katechetom, szafarzom, siostrom zakonnym i naszym księżom. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
2. Dziś po Mszy Świętej o g. 8.30 w Domu Parafialnym spotkanie Róż Żywego Różańca.
3. Dziś 5 listopada 2017 r. o g. 17.00 w Domu Kultury w Miechowie odbędzie się koncert charytatywny, na rzecz ciężko chorej członkini Miechowskiej Sekcji Rowerowej. Dla uczestników przygotowano darmowy poczęstunek, oraz koncert kapeli.
4. W czwartek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
5. W piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
6. W piątek ( drugi miesiąca ) w naszym Sanktuarium odbędzie się kolejne, comiesięczne czuwanie modlitewne przy „Pustym Grobie”. Program czuwania jest następujący:
15.00 – Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta z homilią w kaplicy Grobu Bożego.
16.00 – Godzinki o Grobie Chrystusowym w kaplicy Grobu Bożego.
17.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
18.00 – Msza Święta z homilią w Bazylice i po Niej
- Liturgia światła z procesją eucharystyczną.
- Słowo Kustosza
- Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania modlitewnego.
Zachęcamy w tym dniu do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
7. W sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
8. W sobotę, 11 listopada - przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu zapraszamy do Bazyliki o g. 11.30 na Mszę Świętą w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
Zapraszamy poczty sztandarowe wszystkich Instytucji, Stowarzyszeń i Organizacji, duchowieństwo. przedstawicieli Parlamentu, władz samorządowych wszystkich szczebli, rodaków, gości, pielgrzymów, parafian: dzieci, młodzież, dorosłych. Niech ta modlitwa będzie naszym dziękczynieniem składanym Bogu i ludziom za dar wolności i niepodległości. Uczyńmy wszystko, aby w tym dniu nasze domy, mieszkania, urzędy, szkoły i miejsca pracy były przyozdobione flagami biało-czerwonymi. Postarajmy się, aby również na zewnątrz wyrazić nasz patriotyzm, że jesteśmy Polakami i kochamy naszą Ojczyznę.

9. Już po raz dziewiąty, w drugą niedzielę listopada w Kościele w Polsce będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. "Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie." W tym dniu naszą modlitwą i wsparciem materialnym będziemy mogli pomóc chrześcijanom przetrwać i zachować nadzieję na lepsze jutro. Zwracamy się z prośbą o dobrowolne ofiary w przyszłą, II–gą niedzielę listopada do skarbon, przy wyjściach z Bazyliki na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie", z przeznaczeniem na pomoc prześladowanym chrześcijanom.
10. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki.
11. Pragniemy przypomnieć, że w tym roku mija 10 lat od ostatnio przeprowadzonych w naszej Parafii misji świętych. Misje trwają przez cały tydzień, są czasem wsłuchiwania się w Boże Słowo, modlitwy, pokuty, nawrócenia, odpustu zupełnego i zjednoczenia dla wielu osób z Chrystusem Eucharystycznym. Aby umożliwić jak największej liczbie naszych Parafian udział w misjach świętych zorganizujemy je w ciągu czterech niedziel i dwóch dni zwykłych - tematycznie w następujących terminach:
w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada;
w I- szą Niedzielę Adwentu, 3 grudnia;
w II-gą Niedzielę Adwentu, 10 grudnia;
w III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia;
w poniedziałek – w pierwszym dniu spowiedzi, 18 grudnia;
we wtorek – w drugim dniu spowiedzi, 19 grudnia.
Program misji świętych będzie wydrukowany i ogłoszony.

12. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
13. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii, dziś w I-szą niedzielę miesiąca za dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Bóg zapłać.
14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask na każdy dzień.
15. Po Mszy Świętej zapraszamy przed ołtarz wszystkie dzieci po kolejny obrazek z dzisiejszej niedzieli.