Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła (04.11.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki. Prosimy, aby wszelkie pomyłki w wypominkach zgłaszać na bieżąco do księży. Do 8 listopada o 15.30 na cmentarzu modlimy się w wypominkach jednorazowych, o 16. 00 Msza św.
2. W przyszłą niedzielę, 11 listopada - przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu zapraszamy do Bazyliki o g. 11.30 na Mszę Świętą w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe wszystkich Instytucji, Stowarzyszeń i Organizacji, duchowieństwo, przedstawicieli władz samorządowych wszystkich szczebli, rodaków i parafian. Niech ta modlitwa będzie naszym dziękczynieniem składanym Bogu i ludziom za dar wolności i niepodległości. Uczyńmy wszystko, aby w tym dniu nasze domy, mieszkania, urzędy, szkoły i miejsca pracy były przyozdobione flagami biało-czerwonymi. Postarajmy się, aby również na zewnątrz wyrazić nasz patriotyzm, że jesteśmy Polakami i kochamy naszą Ojczyznę.
3. Ksiądz Rektor WSD w Kielcach zwraca się z prośbą o zorganizowanie zbiórki płodów rolnych na rzecz naszego Kieleckiego Seminarium, które stanowią dużą pomoc w jego funkcjonowaniu. Prosimy o pomoc Sołtysów. Dary możemy składać w jednym z garaży na północnym dziedzińcu.
4. Dziękujemy za ofiarę 100zł. na kwiaty dla MB Fatimskiej.
5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii, dziś za tacę gospodarczą z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać.
7. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
8. Po Mszy św. zapraszamy dzieci po obrazek z dzisiejszej niedzieli.
9. Teraz poświęcimy opłatki na stół wigilijny Świąt Bożego Narodzenia, które będą roznoszone przez Pana Organistę i Siostry Benedyktynki Misjonarki. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.