Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła(27.10.2019)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Dziś o g. 19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych
 2. W czwartek 31 października, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy na Noc Świętych, czyli czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za przyczyną świętych i błogosławionych oraz procesja na cmentarz, która zakończy spotkanie modlitwą za zmarłych.
 3. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą, jak również jednorazowe możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych:
  w bazylice o 7.00; 15.00 przy Grobie i 18.00; na cmentarzu: 8.30, 10.00, 11.00 – procesja, 11.30 – za zmarłych parafian, 14.00 i 16.00. 2 listopada w dniu Wspomnienia Wiernych Zmarłych Msze św. w bazylice: 6.30, 7.00 i 18.00; na cmentarzu: 10.00, 12.00, 15.30 koronka i wypominki jednorazowe i 16.00. W tym dniu o g. 12.00 będzie Msza Św. w int. zmarłych parafian, którzy byli pochowani koło bazyliki. Odbędzie się pogrzeb szczątków, które zostały wydobyte w czasie prac budowlanych koło bazyliki. Zostaną pochowane koło krzyża misyjnego. Wierni, którzy w dniach od  1  do  8  listopada będą w stanie łaski uświęcającej, będą uczestniczyć w Eucharystii, pobożnie  nawiedzą cmentarz i pomodlą  się  za zmarłych, mogą zyskać i ofiarować za zmarłych  cierpiących  w  czyśćcu odpust  zupełny. Także w oktawie zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej na cmentarzu o g. 16.00 poprzedzonej o g. 15.30 modlitwą  za zmarłych w wypominkach jednorazowych.
 4. 1 listopada przypada I piątek miesiąca, zapraszamy do spowiedzi św. rano od 6.30 i po południu od 17.00 jak również w czasie Mszy Świętych na cmentarzu. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi już w ciągu tygodnia.
 5. W sobotę od g. 9.00 kapłani udadzą się do chorych.
 6. W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej - Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków w Miechowie tradycyjnie 1 i 2 listopada w g. 8.00 – 18.00 będzie kwestować na rzecz ratowania zabytków. 1 listopada po procesji  na cmentarzu będą poświęcone trzy odnowione pomniki nagrobne.
 8. W niedzielę 3 listopada obchodzimy 23r. ogłoszenia miechowskiej świątyni Bazyliką.
  W tym dniu słowo wygłosi ks. Rektor Jerzy Bielecki. Natomiast główne uroczystości
  z udziałem Bpa Ordynariusza połączone z sympozjum „Dziedzictwo Bożogrobców
  w Polsce”, z racji 200-lecia kasaty Zakonu będą w sobotę 9 listopada. Program sympozjum w gablocie ogłoszeń
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8.30. spotkanie KŻR w Domu Parafialnym.
 10. Katechezy neokatechumenalne w niedziele i środy o 18.45 w kaplicy Całunu
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
 13. Po Mszy św. zapraszamy dzieci po obrazek z dzisiejszej niedzieli.