Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła (29.10.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Trwa miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o g. 17.15, w niedzielę o g. 17.30.
2. Dziś po Mszy Świętej o g. 8.30 w Domu Parafialnym spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
3. We wtorek, 31 października, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy na Noc Świętych, czyli czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych. Czuwanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za przyczyną świętych i błogosławionych oraz procesja na cmentarz. Światło zapalone od Paschału zaniesiemy na groby zmarłych, dlatego zabierzmy ze sobą znicze. Na zakończenie, w kościele św. Barbary, oddamy cześć świętym poprzez ucałowanie relikwii.
4. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą w Bazylice, oraz w Siedliskach i Kalinie Rędziny wypisując Imiona naszych bliskich zmarłych możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki z ofiarą: – roczne tak jak intencja mszalna i następne... Możemy także zamawiać wypominki jednorazowe na poszczególne dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, z dobrowolną ofiarą. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy Imiona naszych bliskich zmarłych, w mianowniku, dużymi literami przekazując je do księży. Pismo święte poucza nas, że „ Zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby ich dusze były uwolnione od grzechu”. A Święty Ambroży zachęca nas: „O tych których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy też po śmierci.” Najpiękniejszym a zarazem najbardziej skutecznym darem i wyrazem pamięci, oraz wdzięczności wobec naszych bliskich zmarłych jest nasza osobista modlitwa, modlitwa Kościoła w Eucharystii i wypominki.
Podczas uroczystości Wszystkich Świętych Msze Święte będą odprawiane według następującego porządku: w Bazylice o g. 7.00 i 18.00; natomiast na cmentarzu w kościele św. Barbary: o g. 8.30; 10.00; - o g. 11.00 procesja, a o g. 11.30 Eucharystia za zmarłych parafian. Następne Msze Święte o g. 14.00 oraz o g. 16.30.
W uroczystość Wszystkich Świętych o g. 17.30 będzie modlitwa chóru parafialnego za zmarłych kapłanów, organistów i chórzystów naszej parafii.

Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada będą w stanie łaski uświęcającej, będą uczestniczyć w Eucharystii, pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny. Stąd też zachęcamy wszystkich do Spowiedzi Świętej. Także w oktawie zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej na cmentarzu o g. 16.00 poprzedzonej o g. 15.30 modlitwą za zmarłych w wypominkach. W drugim dniu listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze Święte w Bazylice: o g. 6.30; 7.00; i 18.00; natomiast w Kościele św. Barbary na cmentarzu o g. 10.00; 12.00; o g. 15.30 wypominki jednorazowe zamówione na II-gi dzień oktawy; i kolejna Msza Święta na cmentarzu o g. 16.00;
5. Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków w Miechowie tradycyjnie w dniach 1 i 2 listopada, we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny organizuje kwestę na Cmentarzu Parafialnym w Miechowie na rzecz ratowania zabytków, a szczególnie zabytków cmentarnych. Kwesta odbędzie się w godzinach od 8:00-do 18:00 zarówno 1 listopada jak i 2 listopada.
W dniu 1 listopada po procesji na cmentarzu zostanie poświęcony kolejny odrestaurowany pomnik nagrobny i grobowiec Rodziny Kozłowskich z roku 1905 w 1-szym sektorze. W grobie tym spoczywają również Agata Cieszkowska i Stanisława Kozłowska - zasłużone nauczycielki, które w czasie okupacji hitlerowskiej prowadziły tajne nauczanie na terenie Miechowa."
6. Dzień 3 listopada, piątek - to wielkie historyczne święto dla naszej wspólnoty parafialnej skupionej wokół Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie. W tym bowiem dniu pod przewodnictwem Księdza prof. dr hab. Wojciecha Misztala prorektora Uniwersytetu Jana Pawła II będziemy przeżywać uroczystość z racji 21 rocznicy ogłoszenia miechowskiej świątyni Bazyliką. O g. 11.00 zapraszamy do uczestnictwa w drodze krzyżowej. Centralną uroczystą Eucharystię będziemy celebrować o g. 12.00, dziękując Panu Bogu, a także wszystkim naszym żywym i zmarłym dobrodziejom za wszelkie łaski i dobro od nich otrzymane. Serdecznie zapraszamy wszystkich: Kapłanów, Kanoników Miechowskiej Kapituły Kolegiackiej, Damy i Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, Zwierzchnictwo w Polsce; Siostry zakonne, przedstawicieli wszystkich Instytucji, Stowarzyszeń, Organizacji z terenu naszego Miasta, Gminy i Powiatu z Pocztami Sztandarowymi, wszystkich gości, rodaków, parafian, grupy parafialne: dzieci, młodzieży, dorosłych i wszystkich pielgrzymów.

7. W bieżącym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-szy czwartek po Mszy Świętej o g. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W I-szy piątek zapraszamy wszystkich do Spowiedzi Świętej i Komunii Świętej podczas każdej Eucharystii w tym dniu. Droga Krzyżowa o g. 17.15; W I-szą sobotę we wspomnienie św. Karola Boromeusza zapraszamy na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu NMP, rano o g. 6.30 i o g. 7.00, oraz po południu o g. 18.00; Po wieczornej Mszy Świętej kolejne nabożeństwo „Pierwszych sobót”, wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i medytacja. W tym dniu od godziny 9.00 rano udamy się także z posługą sakramentalną do chorych.
8. Róże Żywego Różańca zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę, 5 listopada o godz. 8.30. Po Mszy Świętej spotkanie w Domu Parafialnym.
9. Pragniemy przypomnieć, że w tym roku mija 10 lat od ostatnio przeprowadzonych w naszej Parafii misji świętych. Misje trwają przez cały tydzień. Są czasem wsłuchiwania się w Boże Słowo, modlitwy, pokuty, nawrócenia, odpustu zupełnego i zjednoczenia dla wielu po latach z Chrystusem Eucharystycznym. Aby umożliwić jak największej liczbie naszych Parafian udział w misjach świętych zorganizujemy je w ciągu czterech niedziel i dwóch dni zwykłych, dni spowiedzi, tematycznie w następujących terminach:
w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata 26 listopada;
w I- szą Niedzielę Adwentu 3 grudnia;
w II-gą Niedzielę Adwentu 10 grudnia;
w III Niedzielę Adwentu 17 grudnia;
w poniedziałek – w pierwszym dniu spowiedzi 18 grudnia;
we wtorek – w drugim dniu spowiedzi 19 grudnia.
Program misji świętych będzie ogłoszony.

10. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także książeczki z Nowenną Pompejańską, gratis.
11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. W przyszłą, I-szą niedzielę miesiąca składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką.
12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask na każdy dzień.