Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła (28.10.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Obchodzimy dzisiaj dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą i wsparciem materialnym do skarbon przy wyjściach z Bazyliki możemy pomóc prześladowanym chrześcijanom.
2. W bieżącym tygodniu Msze św. w intencji ks. Proboszcza
We wtorek o 6.30 – od Joanny i Moniki
3. W środę 31 października, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy na Noc Świętych, czyli czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za przyczyną świętych i błogosławionych z ostatnich 100 lat niepodległej Polski oraz procesja na cmentarz, która zakończy spotkanie modlitwą za zmarłych.
4. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą, jak również jednorazowe; możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych: w bazylice o 7.00 i 18.00; na cmentarzu: 8.30, 10.00, 11.00 – procesja, 11.30 – za zmarłych parafian, 14.00 i 16.00. Po Mszy św. modlitwa chóru parafialnego za zmarłych. 2 listopada w dniu Wspomnienia Wiernych Zmarłych Msze św. w bazylice: 6.30, 7.00, 15.00 i 18.00; na cmentarzu: 10.00, 12.00, 15.30 wypominki jednorazowe i 16.00. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada będą w stanie łaski uświęcającej, będą uczestniczyć w Eucharystii, pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny. Także w oktawie zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej na cmentarzu o g. 16.00 poprzedzonej o g. 15.30 modlitwą za zmarłych w wypominkach jednorazowych.
5. 2 listopada przypada I piątek miesiąca, zapraszamy do spowiedzi św. rano od 6.30 i po południu od 17.00 i na Msze św. o NS Pana Jezusa.
6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej - Adoracja Najświętszego Sakramentu.
7. Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków w Miechowie tradycyjnie 1 i 2 listopada w g. 7.00 – 18.00 będzie kwestować na rzecz ratowania zabytków. 1 listopada po procesji na cmentarzu będzie poświęcony odnowiony pomnik nagrobny Kacpra Dońca z r. 1910.
8. W sobotę 3 listopada obchodzimy 22r. ogłoszenia miechowskiej świątyni Bazyliką. O g. 11.00 droga krzyżowa, o 12.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem bpa Andrzeja Kalety, o 13.00 wernisaż wystawy pt: Portrety Polskich Bożogrobców z prelekcjami. Zapraszamy Damy i Kawalerów Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie w Zwierzchnictwie w Polsce, siostry zakonne, przedstawicieli instytucji i wszystkich drogich parafian.
9. W sobotę od g. 9.00 kapłani udadzą się do chorych.
10. Schola młodzieżowa naszej parafii zaprasza na spotkanie 3 listopada na g. 18.00 do domu parafialnego osoby, które chciałyby rozwijać swój talent muzyczny.
11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8.30. spotkanie Róż Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
12. Dziękujemy osobom indywidualnym za ofiary na figurę i kwiaty dla MB Fatimskiej w kwocie 200zł.
13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
14. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
15. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
16. Po Mszy św. zapraszamy dzieci po obrazek z dzisiejszej niedzieli.