Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła(13.10.2019)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Dziś nasza Parafia  włącza się  w  ogólnopolską  fundację „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”,  której  celem  jest  wsparcie  i udzielenie  materialnej  pomocy  uzdolnionym  dzieciom i młodzieży, pochodzącym z biednych  Przed  Bazyliką kwestują dziś Miechowscy Harcerze zbierając do  skarbonek  datki  pieniężne na  ten  szczytny cel.
 2. Zapraszamy dziś na g.19.00 na Mszę św. o MB Fatimskiej i ostatnie już w tym roku nabożeństwo Fatimskie.
 3. Nabożeństwo różańcowe jest sprawowane codziennie o g.17.15, w każdy piątek i niedzielę o g.17.30.
 4. Obchodzimy jutro w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji wszystkim Nauczycielom i pracownikom Oświaty składamy  najserdeczniejsze życzenia:  obfitości Bożych łask od najlepszego nauczyciela Jezusa Chrystusa.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek święto Św. Łukasza Ewangelisty: to patronalne święto Służby Zdrowia i Poczty Polskiej. Zapraszamy wszystkich w tym dniu na Mszę Św. o g.18.00
  w int. emerytów, pracujących i zmarłych pocztowców i pracowników telekomunikacji.
 7. W sobotę 19 października będziemy przezywać III Dzień Całunu z racji obecności kopii Całunu Turyńskiego w Miechowie. Prelegentami będą profesorowie Uniwersytetów w Polsce. Duchownym zwieńczeniem sympozjum będzie liturgia Godzinek o Grobie Chrystusowym i Eucharystia, której będzie przewodniczył ks. dr Paweł Tambor, rektor WSD w Kielcach w raz z alumnami. Uczestnikami będą również studenci Niższego i Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie wraz z rektorem Ks. dr Jerzym Bieleckim oraz Damy i Kawalerowie Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. Zapraszamy do udziału w prelekcjach i liturgii. Szczegółowe informacje na plakatach.
 8. W niedzielę, 20 października – o g.15.00  w kaplicy Grobu  Bożego, będzie sprawowana  Msza Świętą  w intencji „Miechowskiego  Towarzystwa  Historycznego  Roku  1163”.
 9. Intencje mszalne na 2020 rok będzie można rezerwować od jutra od g.6.30 i po południu od g.17.00; natomiast w pozostałe dni tygodnia w godzinach urzędowania kancelarii. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedziele zamawiać tylko dwie intencje, pozostałe intencje w tygodniu. Prośbę kierujemy z uwagi na dużą ilość osób, które również chciałyby zamówić intencje mszalne na niedzielę. W każdą niedzielę o g.10.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa z racji jubileuszy małżeńskich, urodzin, imienin. Prosimy
  o zrozumienie, ponieważ pewne terminy są zajęte intencjami mszalnymi z racji wydarzeń parafialnych, diecezjalnych i patriotycznych.
 10. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne
  w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii Bazyliki z ofiarą: – roczne tak jak intencja mszalna i następne... Możemy także zamawiać wypominki jednorazowe na poszczególne dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych       z dobrowolną ofiarą. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych, przekazując je do księży.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.