Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła (14.10.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziś nasza Parafia włącza się w ogólnopolską fundację „ Dzieło Trzeciego Tysiąclecia „ której celem jest wsparcie i udzielenie materialnej pomocy uzdolnionym dzieciom i młodzieży, pochodzącym z biednych rodzin. Przed Bazyliką kwestują dziś Miechowscy Harcerze zbierając do specjalnych skarbonek datki pieniężne na ten szczytny cel.
2. Obchodzimy dzisiaj w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji wszystkim Nauczycielom i pracownikom Oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask od najlepszego nauczyciela Jezusa Chrystusa.
3. W bieżącym tygodniu Msze św. w intencji ks. Proboszcza o Błogosławieństwo Boże i cud uzdrowienia będą sprawowane:
W środę o 18.00 – od Gminnej Rady Seniorów;
w piątek o g. 15.00 – od pewnej rodziny.
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się w jego intencji.
4. Nabożeństwo różańcowe sprawowane jest codziennie o g. 17.15 , w każdy piątek o g. 17.30 i w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o g. 16.30. Zapraszamy.
5. W czwartek święto Św. Łukasza Ewangelisty: to patronalne święto Służby Zdrowia i Poczty Polskiej. Zapraszamy wszystkich w tym dniu na Mszę Św. o g. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do g. 24.00 – a prowadzona będzie przez poszczególne grupy w związku z włączeniem się naszej parafii w Jerycho Różańcowe
6. W sobotę, 20 października – o godzinie 17.00 w kaplicy Grobu Bożego, będzie sprawowana Msza Świętą w intencji „ Miechowskiego Towarzystwa Historycznego Roku 1163 ”, z racji wspomnienia liturgicznego św. Jana Kantego.
7. Intencje mszalne na 2019 rok będzie można rezerwować od jutra od g. 6.30 i po południu od g. 17.00; natomiast w pozostałe dni tygodnia w godzinach urzędowania kancelarii. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedziele zamawiać tylko dwie intencje, pozostałe intencje w tygodniu. Prośbę kierujemy z uwagi na dużą ilość osób, które również chciałyby zamówić intencje mszalne na niedzielę. Prosimy także o zrozumienie w związku z już przyjętymi intencjami z uwagi na wydarzenia diecezjalne, parafialne, urzędowe a także związane z zakonem rycerskim świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.
8. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą; możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki z ofiarą: – roczne tak jak intencja mszalna i następne... Możemy także zamawiać wypominki jednorazowe na poszczególne dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, z dobrowolną ofiarą. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy Imiona naszych bliskich zmarłych, przekazując je do księży.
9. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza na spotkanie w ramach programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego istnieje możliwość uzyskania wsparcia finansowego na ocieplenie domów, wymianę okien czy wymianę starego kotła grzewczego, które odbędzie się 18 października o g. 18.00 w SP nr 2 w Miechowie.
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
13. Po Mszy św. zapraszamy dzieci po obrazek z dzisiejszej niedzieli