Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła (8.10.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Komunikat:
Drodzy Diecezjanie!
W ostatnim czasie dotknęła nas i poruszyła wiadomość o trzęsieniu ziemi w Meksyku, w wyniku, którego śmierć poniosły setki istnień ludzkich, a tysiące rodzin straciło dach nad głową i dorobek całego swojego życia. Łączę się z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i bardzo proszę, abyśmy obudzili w sobie „wyobraźnię miłosierdzia” i z miłością miłosierną pośpieszyli z bratnią pomocą poszkodowanym. W odpowiedzi na Apel Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę, aby w niedzielę 15 października br. zorganizować w parafiach Dzień pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – „Kościół w Polsce dla Meksyku” oraz przeprowadzić zbiórkę do puszek, jako wyraz naszej solidarności z narodem meksykańskim. Niech ten gest będzie naszym aktem miłosierdzia oraz świadectwem naszej wiary. Ponadto nasze ofiary możemy przekazać wysyłając SMSa o treści MEKSYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).
Z serca wszystkim błogosławię
† W Imię Ojca † i Syna † i Ducha Świętego.
Wasz Biskup
† Jan Piotrowski
2. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim uczestnikom pieszej pielgrzymki do Zielenic, pielgrzymom "Różaniec Do Granic", oraz Różom Żywego Różańca do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Bóg zapłać.
3. Zakończyła się I edycja ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” w Parafii Miechów. Parafialny Zespół Caritas zorganizował zbiórkę 23 plecaków z wyposażeniem szkolnym dla dzieci z ubogich rodzin. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję: Parafialnemu Zespołowi Caritas, osobom wspomagającym, Poczcie Polskiej, wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.
4. Dziś nasza Parafia włącza się w ogólnopolską fundację "Dzieło Trzeciego Tysiąclecia", której celem jest wsparcie i udzielenie materialnej pomocy uzdolnionym dzieciom i młodzieży, pochodzącym z biednych rodzin. Przed Bazyliką kwestują dziś Miechowscy Harcerze zbierając do specjalnych skarbonek datki pieniężne na ten szczytny cel.
5. Dziś o godz. 19 zapraszamy na oratorium zatytułowane „Po schodach życia” w oparciu o piosenki z płyty autorstwa ks. Michała Pakuły. Jest to połączona z muzyką próba medytacji nad sensem i przemijaniem ludzkiego życia w wykonaniu dzieci i dorosłych.

6. W poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
7. Intencje mszalne na nowy 2018 rok będzie można rezerwować od poniedziałku, 9 października 2017 r. od g. 6.30 i po południu od g. 17.00; natomiast w pozostałe dni tygodnia w godzinach urzędowania kancelarii. Msze Święte za żyjących, a więc okolicznościowe, z racji: 1 rocznicy urodzin, urodzinowe, jubileuszowe, z racji jubileuszy małżeńskich zamawiamy indywidualnie. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedziele zamawiać tylko dwie intencje, pozostałe intencje w tygodniu. Prośbę kierujemy z uwagi na dużą ilość osób, które również chciałyby zamówić intencje mszalne na niedzielę. Prosimy także o zrozumienie w związku z już przyjętymi intencjami z uwagi na wydarzenia diecezjalne, parafialne, powiatowe, gminne, a także związane z zakonem rycerskim świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.
8. W piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
9. W dniu 13 października (drugi piątek miesiąca) w naszym Sanktuarium odbędzie się kolejne, comiesięczne czuwanie modlitewne przy „Pustym Grobie”. Program czuwania jest następujący:
15.00 – Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta z homilią w kaplicy Grobu Bożego.
16.00 – Godzinki o Grobie Chrystusowym w kaplicy Grobu Bożego.
17.00 – Nabożeństwo Drogi krzyżowej.
18.00 – Msza Święta z homilią w bazylice i po Niej
- Liturgia światła z procesją eucharystyczną.
- Słowo Kustosza
- Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania modlitewnego.
Zachęcamy w tym dniu do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
10. W sobotę, 14 października będziemy obchodzić w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji wszystkim Nauczycielom i pracownikom Oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask od najlepszego nauczyciela Jezusa Chrystusa.
11. W najbliższą niedzielę dla celów statystycznych Konferencji Episkopatu Polski zostaną przeprowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych w Parafiach w Polsce, czyli tzw. liczenie wiernych;
12. Zboże na rzecz naszego diecezjalnego Seminarium możemy jeszcze składować w jednym z garaży, obok sióstr, skąd zostanie przewiezione na potrzeby naszej diecezjalnej uczelni. Prosimy również o pomoc w tej sprawie wszystkich Państwa Sołtysów. Za życzliwą pomoc i współpracę w imieniu wspólnoty seminaryjnej ksiądz Rektor składa serdeczne "Bóg zapłać".
13. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
14. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać.
15. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask na każdy dzień.