Ogłoszenia duszpasterskie XXVII niedziela zwykła (07.10.2018r.)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. W bieżącym tygodniu Msze św. w intencji ks. Proboszcza o Błogosławieństwo Boże i cud uzdrowienia będą sprawowane:
W środę o 18.00 – od Gminnej Rady Seniorów;
w piątek o g. 15.00 – od Zofii i Stanisława.
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają w jego intencji Msze święte odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
2. Przez cały miesiąc październik nabożeństwo różańcowe sprawowane codziennie o g. 17.15 , w każdy piątek o g. 17.30 i w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o g. 16.30. Zapraszamy.
3. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o g. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wraz z procesją eucharystyczną do pięciu stacji, które poprowadzą Róże Żywego Różańca naszej parafii.
4. Pasterskie słowo zachęty: Różaniec - jak uczył św. Jan Paweł II - jest drogą głoszenia i zgłębiania misterium Chrystusa. Modlitwa ta staje się niezwykle owocna, zwłaszcza przy odmawianiu wspólnotowym w parafiach, sanktuariach i rodzinach. Matka Boża Różańcowa w ten sposób prowadzi dalej swe dzieło głoszenia Chrystusa. Dziś stoimy wobec nowych wyzwań. Czemuż nie wziąć znowu do ręki koronki z wiarą tych, którzy byli przed nami? Różaniec zachowuje całą swą moc i pozostaje narzędziem nie do pominięcia pośród środków duszpasterskich każdego dobrego głosiciela Ewangelii (por. Jan Paweł II, Rosarium Virginis Mariae, 17). W świetle nowych wyzwań ewangelizacyjnych - jak Synod poświęcony młodzieży oraz troska o dojrzałość wiary synów i córek Kościoła katolickiego - Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do odmawiania różańca przez cały miesiąc październik. Czyniąc naszą prośbę Ojca Świętego wiemy, że dla wiernych Kościoła w Polsce i naszej diecezji jest to dawna i uświęcona praktyka maryjnej modlitwy. Jednocześnie Pasterz Kościoła powszechnego prosi o odmawianie antyfony maryjnej „Pod twoją obronę” i „Modlitwy” do św. Michała Archanioła. Dziś dziękuję wam, Drodzy Diecezjanie, za modlitwę w Różach Żywego Różańca i za ostatnie pielgrzymowanie do sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodziny do Włoszczowy. Serdecznie proszę was o modlitwę w intencjach kapłanów, bowiem świat nie oszczędza nam pogardy i nienawiści. Sami zaś, w duchu troski o naszą ewangeliczną przemianę i posługę, będziemy pielgrzymować do sanktuarium bł. Józefa Pawłowskiego, kapłana i męczennika, do Włoszczowy 20 października br. Z darem błogosławieństwa Wasz Biskup † Jan Piotrowski
5. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert muzyki organowej w wykonaniu naszego pana organisty.
6. W sobotę 13 października o g. 12.30 w Bazylice będzie modlitwa za zm. z Hospicjum w minionym roku, a o g. 13.00 Msza św. w ich intencji.
7. Również w sobotę zapraszamy za g. 19.00 na Mszę św. o MB Fatimskiej i ostatnie już w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. procesja z modlitwą różańcową. Zabierzmy ze sobą świece i lampiony.
8. W najbliższą niedzielę 14 października - nasza Parafia włączy się w ogólnopolską fundację „ Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, której celem jest wsparcie i udzielenie materialnej pomocy uzdolnionym dzieciom i młodzieży, pochodzącym z biednych rodzin. Tego dnia przed Bazyliką będą kwestować Miechowscy Harcerze zbierając do specjalnych skarbonek datki pieniężne na ten szczytny cel.
9. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą w Bazylice, oraz w Siedliskach i Kalinie Rędziny wypisując Imiona naszych bliskich zmarłych możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki z ofiarą: – roczne tak jak intencja mszalna i następne...od przyszłej niedzieli.
10. Nowa księga z intencjami mszalnymi na 2019r. będzie dostępna od poniedziałku 15 października.
11. Zarządca cmentarza podaje do wiadomości, że w związku z kolejną próbą zniszczenia zabytkowego dębu na cmentarzu parafialnym oraz zdewastowaniem nowego nagrobka granitowego została poinformowana policja, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Na cmentarzu obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania psów. Prosimy o uszanowanie tego świętego miejsca.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
13. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii, dzisiaj na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Bóg zapłać.
14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.