Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła (30.09.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. W bieżącym tygodniu Msze św. w intencji ks. Proboszcza o Błogosławieństwo Boże i cud uzdrowienia będą sprawowane:
W środę o 18.00 – od grupy modlitewnej „Benedictus”; druga od pewnych osób;
w piątek o g. 15.00 – od parafian z Chęcin.
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają w jego intencji Msze święte odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
2. Jutro, 1 października rozpoczynamy w Bazylice nabożeństwo różańcowe. Przez cały miesiąc październik nabożeństwo będzie sprawowane codziennie o g. 17.15 , w każdy piątek o g. 17.30 i w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o g. 16.30. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcajmy się wzajemnie, aby w tym nabożeństwie uczestniczyć całymi rodzinami.
3. Zapraszamy dzisiaj na g. 15.15 na koncert poprzedzający Mszę św. o 16.30 z racji 20-lecia Miechowskiego Hospicjum.
4. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek Msza Święta o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Po Mszy Świętej popołudniowej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W pierwszy piątek zapraszamy do Spowiedzi Świętej rano od g. 6.30 i na Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, oraz po południu od g. 17.00. O g. 18.00 Msza Święta i Komunia pierwszopiątkowa. W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP. Po wieczornej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. W niedzielę 7 października bezpośrednio po Mszy św. o g. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wraz z procesją eucharystyczną do pięciu stacji, które poprowadzą Róże Żywego Różańca naszej parafii.
6. Zapraszamy na X Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie, w dniu 6 października. Zapisy z zakrystii bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 20 zł. Wyjazd w tym dniu o g. 7.45
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert muzyki organowej w wykonaniu naszego pana organisty.
8. Od października rusza ogólnopolski projekt pod nazwą „Akademia Przyszłości” w SP nr 1 w Miechowie. Poszukiwanie są wolontariusze. Więcej informacji na stronie internetowej w/w projektu.
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed bazyliką. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne Bóg zapłać.
11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
12. Po Mszy św. zapraszamy dzieci po obrazek z dzisiejszej niedzieli.