Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła (1.10.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Proboszcz parafii Grobu Bożego w Miechowie udziela swoim parafianom, tylko na dziś dyspensy na prace polowe, zebrania płodów roli z uwagi na istniejące warunki.
2. Dziś - nasza Parafia włącza się w ogólnopolską jesienną akcję zbiórki dobrowolnych ofiar pieniężnych do skarbon na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Pamiętajmy, że modlitewne i materialne wspieranie katolickich uczelni jest naszym obowiązkiem.
3. Dziś, 1 października rozpoczynamy w Bazylice nabożeństwo różańcowe. Przez cały miesiąc październik nabożeństwo będzie sprawowane codziennie o g. 17.15, w każdy piątek o g. 17.00 i w każdą niedzielę o g. 17.30 z udziałem wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcajmy się wzajemnie, aby w tym nabożeństwie uczestniczyć całymi rodzinami. Budujemy wówczas wzajemne więzy miłości, które wyprasza nam Maryja, Królowa Różańca Świętego.
4. Dziś o g. 17.30 zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, braci i siostry Róż Żywego Różańca, członków męskiego koła różańcowego i chętnych na nabożeństwo różańcowe wraz z procesją eucharystyczną do pięciu stacji.
5. W poniedziałek w liturgii wspomnienie świętych Aniołów Stróżów i po każdej Mszy Świętej indywidualne błogosławieństwo wszystkich dzieci.
6. W poniedziałek o g. 19.00 spotkanie katechetyczne w Domu Parafialnym.
7. Urząd Gminy i Miasta w Miechowie informuje, że 2 października mija termin składania wniosków o dotacje na wymianę kotłów węglowych na węglowe spełniające normy Ekoprojektu. Więcej informacji na strone internetowej.( www.miechow.eu tel. (41) 3830040 wew. 53,35,42 )
8. W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
9. W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
10. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Świętą o Jezusie Chrystusie – Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, rano o g. 6.30; 7.00 i po południu o g. 18.00. Po Mszy Świętej popołudniowej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W pierwszy piątek zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych, rano od g. 6.30 i na Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa oraz Komunię Świętą, pierwszopiątkową o g. 6.30 i o g.7.00.

Po południu zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych od g. 17.00. Droga Krzyżowa w tym dniu również o g. 17.00 i nabożeństwo różańcowe o g. 17.30. O g. 18.00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i Komunia Święta pierwszopiątkowa. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu NMP, rano o g. 6.30 i o g. 7.00, natomiast po południu o g. 18.00. Po wieczornej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
11. Ks. Biskup Ordynariusz serdecznie zaprasza Róże Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej na IX Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w Bazylice Katedralnej w Kielcach w dniu 7 października 2017 r. Z naszej Parafii udajemy się z pielgrzymką autokarem. Wyjazd w dniu 7 października, w sobotę o g. 8.00. Zapisy na listę uczestników w zakrystii Bazyliki lub w kancelarii parafialnej z wpłatą 20 zł. od osoby.
12. W sobotę, 7 października 2017 r. o g. 12.30 w Bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji Światowego Dnia Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej w intencji zmarłych w ostatnim roku 2017 w Hospicjum. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
13. W sobotę, 7 października w parafii Charsznica w naszym dekanacie o g. 17.00 uroczystości odpustowe z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.
14. W najbliższą niedzielę 8 października 2017 r. - nasza Parafia włączy się w ogólnopolską fundację "Dzieło Trzeciego Tysiąclecia" której celem jest wsparcie i udzielenie materialnej pomocy uzdolnionym dzieciom i młodzieży, pochodzącym z biednych rodzin. Tego dnia przed Bazyliką będą kwestować Miechowscy Harcerze zbierając do specjalnych skarbonek datki pieniężne na ten szczytny cel.
15. W dniu 8 października w niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na oratorium zatytułowane "Po schodach życia" w oparciu o piosenki z płyty autorstwa ks. Michała Pakuły. Jest to połączona z muzyką próba medytacji nad sensem i przemijaniem ludzkiego życia w wykonaniu dzieci i dorosłych.
16. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku ksiądz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach zwraca się z serdeczną prośbą o zorganizowanie zbiórki zboża na rzecz naszego diecezjalnego Seminarium. Zboże stanowi dużą pomoc dla naszej diecezjalnej uczelni. W związku z tym, bardzo prosimy wszystkich, którzy mogą złożyć dar zboża, aby w tym tygodniu składować zboże w jednym z garaży, obok sióstr, skąd zostanie przewiezione na rzecz Seminarium. Prosimy również o pomoc w tej sprawie wszystkich Państwa Sołtysów. Za życzliwą pomoc i współpracę w imieniu wspólnoty seminaryjnej ksiądz Rektor składa serdeczne "Bóg zapłać".

17. W dniach od 16 do 22 października br. organizujemy pielgrzymkę do następujących miejsc: Lwów – Krzemieniec – Poczajów – Zbaraż – Kamieniec Podolski – Chocim – Czerniowce – Kołomyja Stanisławów (Iwano – Frankowsk). Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w zakrystii lub na stronie internetowej parafii.
18. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą w Bazylice oraz w Siedliskach i Kalinie Rędziny wypisując Imiona naszych bliskich zmarłych możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki z ofiarą: – roczne tak jak intencja mszalna i następne...Wypominki jednorazowe księża przyjmują na oktawę uroczystości Wszystkich Świętych. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy Imiona naszych bliskich zmarłych, w mianowniku, dużymi literami przekazując je do księży. Pismo święte poucza nas, że "Zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby ich dusze były uwolnione od grzechu". A Święty Ambroży zachęca nas: "O tych których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy też po śmierci."
19. Informacja dotycząca szkolenia kandydatów na doradców życia rodzinnego wywieszona jest w gablocie ogłoszeń.
20. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
21. Są także do nabycia kalendarze dla działkowiczów, ogrodników, sadowników i rolników w cenie 26 zł; oraz kalendarze ścienne z tytułem "Madonny" w cenie 6 zł.
22. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca za dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką.
23. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask na każdy dzień.