Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła (24.09.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Postanowieniem Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, dziś zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Caritas diecezjalnej. Doroczna zbiórka w Niedzielę Miłosierdzia została w całości przeznaczona na inny cel (pomoc ofiarom wojny w Syrii). Caritas Kielecka prowadzi wiele dzieł miłosierdzia, które możliwe są dzięki wsparciu diecezjan. Zebrane środki zostaną przekazane do Biura Caritas w Kielcach.
2. Dziś Dzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
3. Kolejne spotkanie uczestników Kursu Przedmałżeńskiego dziś w Domu Parafialnym o g. 19.00.
4. Dziś w naszej parafii odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
5. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku ksiądz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach zwraca się z serdeczną prośbą o zorganizowanie zbiórki zboża na rzecz naszego diecezjalnego Seminarium. Zboże stanowi dużą pomoc dla naszej diecezjalnej uczelni. W związku z tym, bardzo prosimy wszystkich, którzy mogą złożyć dar zboża, aby w tym tygodniu składować zboże w jednym z garaży, obok sióstr, skąd zostanie przewiezione na rzecz Seminarium. Prosimy również o pomoc w tej sprawie wszystkich Państwa Sołtysów. Za życzliwą pomoc i współpracę w imieniu wspólnoty seminaryjnej ksiądz Rektor składa serdeczne "Bóg zapłać".
6. We wtorek w liturgii Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach.
7. W środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo.
8. W czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika.
9. W piątek Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
10. W ostatni piątek miesiąca września w Domu Parafialnym o g. 18.45 spotkanie biblijne w Szkole Słowa Bożego.
11. W sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
12. W ostatnią sobotę, 30 września organizujemy pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Zielenicach. Zbiórka uczestników w tym dniu przed Bazyliką o g. 8.00. Pielgrzymce będą przewodniczyli katecheci. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.

13. W najbliższą niedzielę, 1 października o godz. 11.30 – poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzinami.
14. Od najbliższej niedzieli, 1 października rozpoczynamy w Bazylice nabożeństwo różańcowe. Przez cały miesiąc październik nabożeństwo będzie sprawowane codziennie o g. 17.15 a w niedzielę o g. 17.30 z udziałem wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcajmy się wzajemnie, aby w tym nabożeństwie uczestniczyć całymi rodzinami. Budujemy wówczas wzajemne więzy miłości, które wyprasza nam Maryja, Królowa Różańca Świętego.
15. W przyszłą, niedzielę 1 października zamiast spotkania Róż Żywego Różańca odbędzie się o g. 17.30 w Bazylice i w krużgankach procesja do pięciu stacji.
16. Uniwersytet Trzeciego Wieku serdecznie zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2017/2018, w dniu 1 października (niedziela) o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie. Osoby zainteresowane przystąpieniem do Uniwersytetu organizatorzy zapraszają na 30 minut przed rozpoczęciem inauguracji.
17. Ks. Biskup Ordynariusz serdecznie zaprasza Róże Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej na IX Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w Bazylice Katedralnej w Kielcach w dniu 7 października 2016 r. Z naszej Parafii udajemy się z pielgrzymką autokarem. Wyjazd w dniu 7 października, w sobotę o g. 8.00. Zapisy na listę uczestników w zakrystii Bazyliki lub w kancelarii parafialnej z wpłatą 20 zł. od osoby.
18. „Dnia 7 października 2017 roku (sobota) odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę. W programie: Droga Krzyżowa na Wałach, Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz część wykładowo - dyskusyjna. Zapraszamy do udziału Sędziów, Prokuratorów, Adwokatów, Radców Prawnych, Komorników Sądowych oraz wszystkich wykonujących zawody prawnicze. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej duszpasterstwa oraz na plakacie w gablocie ogłoszeń. Podpisał ks. dr Piotr Muszyński Diecezjalny Duszpasterz Prawników.
19. W dniu 8 października w niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na oratorium zatytułowane „Po schodach życia” w oparciu o piosenki z płyty autorstwa ks. Michała Pakuły. Jest to połączona z muzyką próba medytacji nad sensem i przemijaniem ludzkiego życia w wykonaniu dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
20. W dniach od 16 do 22 października br. organizujemy pielgrzymkę do następujących miejsc: Lwów – Krzemieniec – Poczajów – Zbaraż – Kamieniec Podolski – Chocim – Czerniowce – Kołomyja Stanisławów ( Iwano – Frankowsk ). Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w zakrystii lub na stronie internetowej parafii.
21. Policja w dalszym ciągu przestrzega przed oszustami działającymi metodą "na wnuczka". Ofiarami tej metodą są zwykle osoby osoby starsze. Oszuści dzwonią podając się za członka rodziny, proszą o pilną pożyczkę. Podają się również za policjantów. Gdyby doszło do próby oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić Policję. Oszuści próbują także wejść do naszych domów i mieszkań oferując do sprzedaży różne przedmioty, podając się za przedstawicieli instytucji, zakładu energetycznego, a także proponować zawarcie umowy na świadczenie różnych usług. Nie można takich osób pozostawiać bez nadzoru. Sprawcy najczęściej działają w grupie. Stąd, kiedy w domu przebywamy sami, bezpieczniej jest nie wpuszczać takich osób do środka.
22. Po raz szósty w Miechowie organizowany jest projekt Szlachetna Paczka. Ideą Szlachetnej Paczki jest pomoc rodzinom i osobom samotnym. Wszystkie osoby ( wolontariusze ), powyżej 18 roku życia, które chcą nieść mądrą pomoc, mogą zgłosić się na stronie www.superw.pl. Po krótkim szkoleniu będą odwiedzać rodziny i podejmować decyzję o włączeniu do projektu. Szlachetna Paczka, to projekt, w którym nie tylko można wiele z siebie dać, ale również bardzo dużo się nauczyć. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału.
23. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
24. Są także do nabycia kalendarze dla działkowiczów, ogrodników, sadowników i rolników w cenie 26 zł; oraz kalendarze ścienne z tytułem „ Madonny „ w cenie 6 zł;
25. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. W przyszła, pierwszą niedzielę miesiąca składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką.
26. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask na każdy dzień.