Ogłoszenia duszpasterskie XXV niedziela zwykła (23.09.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Składamy serdeczne podziękowanie na ręce pana Komandora Stanisława Osmendy, ks. prof. Jerzego Bieleckiego i ks. Grzegorza Sęka - całemu komitetowi i wszystkim uczestnikom za zorganizowanie i przygotowanie V Miechowskich Dni Jerozolimy. Można jeszcze dzisiaj zakupić książki jednego z Bożogrobców o Syrii.
2. W bieżącym tygodniu Msze św. w intencji ks. Proboszcza o Błogosławieństwo Boże i cud uzdrowienia będą sprawowane:
W środę o 18.00 – od rodziny z Miechowa;
w czwartek o 7.00 – od pewnej rodziny,
w piątek o g. 15.00 – od parafian z Chęcin.
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają w jego intencji Msze święte odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
3. W środę obchodzimy w diecezji święto Rocznicę poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach, a w sobotę święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
4. W sobotę, 29 września organizujemy pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Zielenicach. Zbiórka uczestników w tym dniu przed Bazyliką o g. 8.00. Pielgrzymce będą przewodniczyli katecheci. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.
5. W niedzielę, 30 września o godz. 11.30 – poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzinami.
6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. na g. 16.30 z racji 20-lecia Miechowskiego Hospicjum. Mszy św. przewodniczył będzie bp Jan Piotrowski
7. Dyrektor szpitala św. Anny zaprasza w dniach 24-26 września na bezpłatne badania profilaktyczne, wykłady i warsztaty w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że do 30 listopada br. można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” w siedzibie Ośrodka w g. 7.00 – 15.30
9. Róże Żywego Różańca naszej diecezji i wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy na X Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie, w dniu 6 października. Zapisy z zakrystii bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 20 zł. Wyjazd w tym dniu o g. 7.45
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.