Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła (21.10.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziś, dla celów statystycznych Konferencji Episkopatu Polski zostaną przeprowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych w Parafiach w Polsce, czyli tzw. liczenie wiernych.
2. Trwa miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.15, piątek 17.30, niedziela bezpośrednio po Mszy o 16.30.
3. W bieżącym tygodniu Msze św. w intencji ks. Proboszcza
W środę o 18.00 – od Zofii i Stanisława
4. Przeżywamy dziś w całym Kościele Światowy Dzień Misyjny i początek Tygodnia Misyjnego. W głównym przedsionku Bazyliki jest możliwość wzięcia udziału w loterii misyjnej zorganizowanej przez dzieci i młodzież z „Parafialnego Koła Misyjnego”. Dochód z loterii misyjnej będzie przeznaczony na ufundowanie stypendiów dla najuboższych dzieci Ekwadoru w Ameryce Południowej, którymi opiekują się Siostry Benedyktynki Misjonarki.
5. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszy św. popołudniowej zapraszamy na występ młodzieży ze szkoły ZDZ w Miechowie na wspomnienie o naszym papieżu.
6. W sobotę 27 października Siostry Benedyktynki zapraszają do naszej bazyliki na Koncert pt. „Serca w Sercu”, dedykowany św. Benedyktowi i jego wiernej naśladowczyni M. Jadwidze Józefie Kuleszy, która razem z założonym przez siebie w 1917 r. Zgromadzeniem Sióstr Benedyktynek Misjonarek i osieroconymi dziećmi, którymi siostry opiekowały się, dzieliła losy odradzającej się po 123 latach niewoli Ojczyzny i Polaków zamieszkujących Kresy Rzeczypospolitej. Wykonawcami są: Chór Queen’s Choir i Orkiestra Kameralna Młodych Muzyków z Warszawy oraz Schola Sióstr Benedyktynek Benedicamus Domino. Po koncercie będzie można nabyć płyty z nagraniem tego wydarzenia.
7. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą; możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki z ofiarą: – roczne tak jak intencja mszalna i następne... Możemy także zamawiać wypominki jednorazowe na poszczególne dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, z dobrowolną ofiarą. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy Imiona naszych bliskich zmarłych, przekazując je do księży.
8. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu naszą modlitwą i wsparciem materialnym do skarbon przy wyjściach z Bazyliki będziemy mogli pomóc prześladowanym chrześcijanom.
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.