Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła(13.09.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
  1. Przeżywamy w naszej parafii VI Miechowskie Dni Jerozolimy. W dniu dzisiejszym nie ma Mszy św. o g.11.30 i 13.00. O g.9.30 w domu parafialnym rozpocznie się konferencja z referatami o. prof. Stanisława Narcyza Klimasa o autentyczności Bożego Grobu w Jerozolimie oraz Paula Badde, autora książki „Boskie Oblicze” o chuście z Manopello.
    O g.11.00 w Bazylice wysłuchamy koncertu muzyki chrześcijańskiej w języku aramejskim małżeństwa chrześcijan z Betlejem Sylwi i Yousefa Hazboun. O g.12.00 nastąpi otwarcie
    i poświęcenie ekspozycji poświęconej Chuście z Manopello z wprowadzeniem, które wygłosi p. dr Grzegorz Słupski – fundator ekspozycji. Następnie Msza św. o g.12.30, której będzie przewodniczył bp Jan Piotrowski Ordynariusz naszej diecezji. Składamy serdeczne podziękowanie p. Grzegorzowi Słupskiemu w Gdańska, którego pragnieniem było wybudowanie tej ekspozycji w naszej świątyni; za pomysł, realizację i sfinansowanie tego dzieła.
  1. Dziś o g. 19.00 zapraszamy na Mszę św. o MB Fatimskiej.
  2. W poniedziałek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w naszej Parafii w kościele w Siedliskach uroczystości odpustowe. Serdecznie wszystkich zapraszamy. O g.17.00 z Bazyliki wyruszy  procesja z relikwiami Krzyża Świętego, a o g.18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. prof. Michał Cichoń i ks. kan. Szymon Stępniak – profesorowie Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie
  3. 15 września we wtorek w święto MB Bolesnej Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. o g.18.00 w kaplicy szpitalnej.
  4. W czwartek spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, g.16.00 SP nr 1; g.17.00 SP nr 2 i Bukowska Wola Zapraszamy także rodziców, chrzestnych, rodzeństwo.
  5. Z racji 81r. napaści na Polskę przez Związek Radziecki i Niemcy, Społeczny Komitet Obchodów uroczystości patriotycznych ,,Gryf” w Miechowie, zaprasza w czwartek 17 września na Mszę Świętą o g.18.00 w intencji naszej Ojczyzny, o pokój na świecie i w Polsce, oraz za wszystkich walczących o odzyskanie wolności i tych, którzy zostali zamordowani. Po Mszy św. przejście pod pomnik „Orła Białego”.
  6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
  7. W piątek o g.16.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.
  8. W sobotę 19 września, w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej - o g.10.00 dzieci ze SP nr 1; o g. 12.30 dzieci ze SP nr 2 i Bukowskiej Woli. Prosimy w tym dniu o obecność dzieci w Bazylice 10 minut przed Mszą św. na swoich miejscach. Informujemy, że w czasie Mszy Św. w Bazylice mogą się znajdować tylko rodzice z rodzeństwem dzieci komunijnych. Pozostałe osoby na krużgankach i na zewnątrz Bazyliki.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy przezywać wizytację w naszej parafii, która poprowadzi bp Marian Florczyk. Obecny będzie na Mszach św. o g.10.00, 11.30 i 13.00, w czasie której udzieli sakramentu bierzmowania.
  10. Komendant Policji Powiatowej w Miechowie ostrzega przed oszustami „na wnuczka, policjanta czy na wypadek”. Apeluje, aby nie podejmować żadnych pochopnych decyzji, zadzwonić do zaufanej osoby z rodziny, bliskich lub na policję na nr 112. Więcej informacji w gablocie.
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.