Ogłoszenia duszpasterskie XXIV niedziela zwykła (16.09.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Przeżywamy dzisiaj V Miechowskie Dni Jerozolimy. O g. 12.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Abpa Józefa Kowalczyka, Prymasa Polski, Seniora. Zapraszamy serdecznie parafian i gości. A na g. 19.00 zapraszamy do CKiS na film pt: „Tajemnica Grobu Jezusa”
2. W bieżącym tygodniu Msze św. w intencji ks. Proboszcza o Błogosławieństwo Boże i cud uzdrowienia będą sprawowane:
W środę o 18.00 – od r. Dróżdż i Rakoczy; w czwartek o 7.00 – od Czesława z rodziną, w piątek o g. 15.00 – od parafian z Chęcin.
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają w jego intencji Msze święte odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
3. Z racji 79 r. wybuchu II wojny światowej i napaści na Polskę przez Związek Radziecki, Społeczny Komitet Obchodów uroczystości patriotycznych ,,Gryf’ w Miechowie, zaprasza w poniedziałek na Mszę Świętą o g.18.00 w intencji naszej Ojczyzny, o pokój na świecie i w Polsce, oraz za wszystkich, którzy zostali zamordowani przez Niemców i Rosjan w czasie II wojny światowej.
4. W środę po Mszy św. wieczornej w bazylice spotkanie z rodzicami dzieci kl. III – komunijnych.
5. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
6. W przyszłą niedzielę w Domu Parafialnym rodzice młodzieży klas III gimnazjum i klas VIII SP zapiszą młodzież u katechetów i tym samym zadeklarują swoją pomoc we właściwym przygotowaniu swoich dzieci do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy odbędą się po Mszy św. o g. 8.30 klasy VIII, po Mszy św. o g. 10.00 klasy III gimnazjum.
7. W dniu 21 września, w piątek o g. 17.30 ks. Michał wraz z Akcją Katolicką organizują pielgrzymkę na Święty Krzyż. Udział w pielgrzymce zgłaszamy w zakrystii Bazyliki bądź w kancelarii parafialnej.
8. Róże Żywego Różańca naszej diecezji i wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy na X Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie, w dniu 6 października. Zapisy z zakrystii bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 20 zł. Wyjazd w tym dniu o g. 7.45
9. Dyrektor szpitala św. Anny zaprasza w dniach 24-26 września na bezpłatne badania profilaktyczne, wykłady i warsztaty w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
13. Po Mszy św. zapraszamy dzieci po obrazek z dzisiejszej niedzieli.