Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła(08.09.2019)

1. Dziękujemy o. prof. Jerzemu Krajowi za wygłoszone Słowo Boże.
  2. W poniedziałek 9 września przypada 6r. śm. Ks. Infułata Jerzego Gredki. Msza św. w int zmarłego proboszcza będzie o g. 18.00, na którą zapraszamy parafian.
  3. Msza święta za śp. Księdza Biskupa Kazimierza w 2r. śm. zostanie odprawiona w piątek 13 września br. o godz. 9.00 w bazylice katedralnej.
  4. W piątek o g. 17.00 w domu parafialnym spotkanie Domowego Kościoła.
  5. W piątek 13 września zapraszamy na Mszę św. o MB Fatimskiej o g. 19.00.
  6. W sobotę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego; W tym dniu w naszej Parafii w kościele w Siedliskach uroczystości odpustowe. Serdecznie wszystkich zapraszamy. O g. 17.00 z Bazyliki wyruszy  procesja z relikwiami Krzyża Świętego, a o g. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. Krzysztof Banasik z Kieleckiej Caritas.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Siostry Sercanki przeprowadzą kwestę na bursę, którą prowadzą w Krakowie.
  8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 10.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami w domu parafialnym.
  9. 15 września w niedzielę w święto MB Bolesnej Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. o g. 18.00 w kaplicy szpitalnej.
  10. 20 września, w piątek o g. 17.00 Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Święty Krzyż. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
  11. Organizujemy wyjazd na XI diecezjalną pielgrzymkę róż żywego różańca 10.2019r. sobota w Klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Zapisy w bazylice lub w kancelarii z wpłatą 15 zł.
  12. W ostatnią niedzielę każdego miesiąca o g. 19.00 w domu parafialnym zapraszamy na katechezy chrzcielne rodziców i chrzestnych w ramach przygotowania do sakramentu chrztu świętego.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią z modlitwie.