Ogłoszenia duszpasterskie XXIII niedziela zwykła (09.09.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. W bieżącym tygodniu Msze św. w intencji ks. Proboszcza o Błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
W środę o 18.00 – od r. Pietrzyków; druga od firmy sprzątającej „Dbam”;
w czwartek o 19.00 – od Zofii i Stanisława,
w piątek o g. 15.00 – od parafian z Chęcin.
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają w jego intencji Msze święte odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
2. Przesłuchania do scholi dziecięcej odbędą się w środę o g. 17.00 w domu parafialnym.
3. W czwartek 13 września zapraszamy na g. 19.00 na Mszę św. o MB Fatimskiej, po Mszy św. modlitwa różańcowa z procesją fatimską. Zabierzmy ze sobą świece i lampiony.
4. W piątek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego; W tym dniu w naszej Parafii w kościele w Siedliskach uroczystości odpustowe. Serdecznie wszystkich zapraszamy. O g. 17.15 z Bazyliki wyruszy procesja z relikwiami Krzyża Świętego, a o g. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.
5. Informujemy, że nowa księga z intencjami mszalnymi będzie dostępna za miesiąc od 14 października.
6. W dniu 21 września, w piątek o g. 17.00 ks. Michał wraz z Akcją Katolicką organizują pielgrzymkę na Święty Krzyż. Udział w pielgrzymce zgłaszamy w zakrystii Bazyliki bądź w kancelarii parafialnej.
7. Za tydzień zapraszamy wszystkich drogich Parafian i gości na V Miechowskie Dni Jerozolimy. Oficjalnie rozpoczęcie w sobotę 15 września o g. 10.00 w Domu Kultury w Miechowie. O g. 16.00 rozpocznie się Msza Święta w Bazylice pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bp. Jana Piotrowskiego, ordynariusza kieleckiego. O g.17.30 zapraszamy do Bazyliki na koncert zespołu Capella Cracoviensis.
8. W niedzielę, 16 września o g. 11.45 rozpocznie się procesja przez Rynek w Miechowie i uroczysty ingres do Bazyliki Grobu Bożego na Mszę św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Abp. Józefa Kowalczyka, Prymasa Polski Seniora, Komandora z Gwiazdą Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. Szczegółowy plan jest dostępny w gablocie i na stronie parafii, jak również prosimy zabrać ze sobą szczegółowy programy przy wyjściach z Bazyliki. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Informujemy także, że w przyszłą niedzielę nie ma Mszy św. o g.13.00
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu „Niedzieli” polecamy artykuł ks. prof. Jerzego Bieleckiego o V Miechowskich Dniach Jerozolimy.
10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
12. Po Mszy św. zapraszamy dzieci po książeczki w których przez cały rok szkolny będą wklejać obrazki z każdej niedzieli i pierwszych piątków miesiąca.