Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła(30.08.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Dziś o g. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się katecheza chrzcielna. Zapraszamy rodziców i chrzestnych.
 2. We wtorek obchodzimy wybuchu II-giej wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie  za poległych w obronie Ojczyzny.
 3. We wtorek 1 września rozpoczniemy nowy rok szkolny i W związku z tym w najbliższą niedzielę,  6 września zapraszamy na Mszę Świętą z pocztami sztandarowymi poszczególne  szkoły, wraz z rodzicami, dyrektorami szkół, nauczycielami, katechetami – młodzież o g. 10.00 i dzieci o g. 11.30. Przypominamy, że przez cały rok szkolny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i młodzież szkół średnich  zapraszamy w każdą niedzielę  na Mszę Świętą o g. 10.00; natomiast dzieci komunijne i ze wszystkich klas szkół podstawowych oraz przedszkoli o g. 11.30. Za tydzień podczas Mszy św. o 11.30 dzieciom kl. „0”, pierwszych i chętnym poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień duchowej i intelektualnej formacji
  w nowym roku.
 4. Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii świętej. Próby w poniedziałek o g.15.30 SP nr 2 i Bukowska Wola, we wtorek o g.15.30 SP nr 1. Obecność obowiązkowa.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W I piątek zapraszamy do spowiedzi, szczególnie dzieci i młodzież na rozpoczęcie roku szkolnego, rano od g. 6.30 i wieczorem od g. 17.00. Natomiast po Mszy św. wieczornej adoracja prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. W I sobotę po wieczornej Mszy św. adoracja pierwszo-sobotnia.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g.8.30 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 7. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpoczyna się 6 września w Domu Parafialnym
  o g.19.00
 8. W każdy wtorek o g.18.00 w budynku parafialnym odbywają się mitingi grupy AA. Zapraszamy zainteresowanych.
 9. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, iż trwa przyjmowanie wniosków o zasiłek rodzinny na okres zasiłkowy 2020/2021. Aby zachować ciągłość w pobieraniu świadczenia wnioski należy złożyć do 31 sierpnia w siedzibie Ośrodka. Ponadto przypomina także o możliwości składania wniosków o świadczenie dobry start (300+). W trosce o bezpieczeństwo zalecane jest składanie wniosków drogą elektroniczną przez system e-puap, empatia oraz bankowość elektroniczną.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.