Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła(01.09.2019)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,
 1. Przeżywamy dzisiaj 80r. wybuchu II-giej wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie  za poległych w obronie Ojczyzny.
 2. Dziś po Mszy o g. 8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
 3. Dziś po Mszy o g. 16.30 spotkanie grupy biło-pomarańczowej.
 4. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Kurs Przedmałżeński w Domu Parafialnym o g. 19.00. Zapraszamy.
 5. W poniedziałek 2 września rozpoczniemy nowy rok szkolny  i  W związku z tym w najbliższą niedzielę,  8 września zapraszamy na Mszę Świętą z pocztami sztandarowymi poszczególne  szkoły, wraz z rodzicami, dyrektorami szkół, nauczycielami, katechetami – młodzież       o g. 10.00; i dzieci o g. 11.30; Przypominamy, że przez cały rok szkolny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i młodzież szkół średnich  zapraszamy w każdą niedzielę  na Mszę Świętą o g. 10.00; natomiast dzieci komunijne i ze wszystkich klas szkół podstawowych oraz przedszkoli o g. 11.30. za tydzień podczas Mszy św. o 11.30 dzieciom kl. „0”, pierwszych    i chętnym poświęcimy tornistry. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień duchowej i intelektualnej formacji  w nowym roku.
 6. We wtorek o g. 19.00 spotkanie katechetyczne w Domu Parafialnym.
 7. Zbiórka ministrantów i kandydatów w środę w Bazylice o g. 17.00
 8. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W I piątek zapraszamy do spowiedzi, szczególnie dzieci i młodzież na rozpoczęcie roku szkolnego, rano od g. 6.30 i wieczorem od g. 17.00. W I sobotę po wieczornej Mszy św. adoracja pierwszo-sobotnia.
 9. W sobotę od g. 9.00 kapłani udadzą się z posługą do chorych
 10. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi do nas o. prof. Jerzy Kraj - Wikariusz Generalny Cypru  (w godz. od 7.00 do 13.00)
 11. Decyzją Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek do naszej parafii zostały zamianowane s. Cecyliana i s. Mariola, które serdecznie witamy. Dziękujemy s. Deborze i s. Jonaszy za pracę, katechizację i piękny śpiew. Odchodzącym i przychodzącym Siostrom życzymy obfitości Bożych łask.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd 14 września do Kruszyna koło Włocławka na modlitewne spotkanie pod krzyżem. Zapisy w sklepie  z dewocjonaliami „Effata” na ul. M. Miechowity.
 13. 20 września, w piątek o g. 17.00 Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Święty Krzyż. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią z modlitwie.
 16. W przyszłą niedzielę dzieci otrzymają książeczki w których przez cały rok szkolny będą wklejać obrazki z każdej niedzieli.