Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła (03.09.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza dziś zbiórkę przyborów szkolnych pod nazwą "Tornister pełen uśmiechu" zebrane przybory szkolne zostaną rozprowadzone wśród uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z Parafii Miechów. Przekazanie przyborów szkolnych zostanie ogłoszone w terminie późniejszym.
2. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa w naszej parafii tzw. Kurs Przedmałżeński rozpoczyna się dziś 3 września w Domu Parafialnym o g. 19.00.
3. "Szkoła muzyczna ogłasza dodatkowy nabór uczniów, szczegóły na stronie internetowej szkoły".
4. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w poniedziałek w Bazylice o 17.00.
5. W poniedziałek 4 września rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. W związku z tym w najbliższą niedzielę, 10 września zapraszamy na Mszę Świętą z pocztami sztandarowymi poszczególne szkoły wraz z rodzicami, dyrektorami szkół, nauczycielami, księżmi, siostrami zakonnymi, katechetami – młodzież o g. 10.00, natomiast dzieci o g. 11.30. Przypominamy, że przez cały rok szkolny i katechetyczny młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, młodzież pracującą i studiującą zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę Świętą o g. 10.00, natomiast dzieci ze wszystkich klas szkół podstawowych, oraz przedszkoli, dzieci komunijne i rocznicowe zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę Świętą o g. 11.30.
Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień duchowej i intelektualnej formacji w nowym roku.
6. W poniedziałek o g. 19.00 spotkanie katechetyczne w Domu Parafialnym.
7. W bieżącym tygodniu przypada I - szy czwartek, miesiąca. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, rano o g. 6.30;7.00 i po południu o g. 18.00. Na tę Eucharystię popołudniową zapraszamy także wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami i z księdzem Bartoszem Sikorą - opiekunem ministrantów. Po zakończeniu Mszy Świętej w Bazylice będzie sprawowane nabożeństwo eucharystyczne pod przewodnictwem księży katechetów i sióstr katechetek z udziałem młodzieży i dorosłych parafian.
8. W piątek w liturgii święto Narodzenia NMP. Jest to także drugi piątek miesiąca, który jest czuwaniem modlitewnym całej naszej wspólnoty parafialnej. Program czuwania jest następujący:
15.00 – Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta z homilią w kaplicy Grobu Bożego.
16.00 – Godzinki o Grobie Chrystusowym w kaplicy Grobu Bożego.
17.00 – Nabożeństwo Drogi krzyżowej w krużgankach poklasztornych
18.00 – Msza Święta z homilią przy ołtarzu głównym w bazylice
- Liturgia światła z procesją eucharystyczną w krużgankach poklasztornych.
- Słowo Kustosza
- Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania modlitewnego.
Zachęcamy w tym dniu do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
9. W sobotę organizujemy wyjazd ministrantów na diecezjalny dzień ministranta do Kielc. Zapisy u x Bartosza.
9. W sobotę, 9 września zostanie odprawiona Msza Święta o g. 18.00 w intencji śp. księdza Infułata Jerzego Gredki z racji 4 r. śmierci. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Jeżeli będą osoby chętne do wyjazdu na cmentarz do Skroniowa prosimy o zgłoszenia do zakrystii Bazyliki bądź kancelarii parafialnej.
10. Muzeum Ziemi Miechowskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Od rzeźnika do cukiernika - z dziejów miechowskiego rzemiosła” w dniu 9 września 2017 o godz. 17.00.
11. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o g. 10.00 rozpoczyna się także w naszej parafii okres bezpośredniego, cotygodniowego przygotowania młodzieży klas III gimnazjum do godnego i świadomego przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Świętej rodzice zapiszą młodzież u katechetów i tym samym zadeklarują swoją pomoc we właściwym przygotowaniu swoich dzieci do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o g. 11.30 zostaną poświęcone tornistry dzieciom klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzinami.
13. W przyszłą niedzielę, 10 września podczas Mszy św. o godz. 13.00, Siostry Benedyktynki Misjonarki będą świętować lokalne uroczystości 100-lecia istnienia Zgromadzenia. Mszy św. przewodniczyć będzie o. Szymon Hiżycki – opat tyniecki. Siostry zapraszają do wspólnego dziękczynienia, zwłaszcza tych, którzy przez posługę sióstr oraz katechizację dzieci i młodzieży czują się związani z miechowską wspólnotą. Zaraz po Mszy św. odbędzie się Koncert Zespołu „Flores Rosarum”, który zaśpiewa utwory średniowiecznej benedyktynki, doktora Kościoła - św. Hildegardy z Bingen. Tego dnia będzie można nabyć przy wyjściu z Bazyliki na kramiku zorganizowanym przez siostry, dewocjonalia z medalem św. Benedykta, który łączy kult krzyża i św. Benedykta, zawiera prosty egzorcyzm, będący pomocą w naszych duchowych zmaganiach. Siostry serdecznie wszystkich zapraszają.

14. W poniedziałek 11 września br. Ksiądz Biskup Senior Kazimierz RYCZAN będzie obchodził 24 rocznicę święceń biskupich i ingresu do bazyliki katedralnej. Z tej racji Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza do modlitwy w Jego intencji 10 września br. podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej w Kielcach.
15. W dniu 15 września, w piątek o g. 17.00 ks. Bartosz wraz z Akcją Katolicką organizują pielgrzymkę na Święty Krzyż. Udział w pielgrzymce zgłaszamy w zakrystii Bazyliki bądź w kancelarii parafialnej.
16. Od 1 października rozpoczyna się nowy okres świadczeń. Aby nadal otrzymywać świadczenie "Rodzina 500+" konieczne jest złożenie wniosku. Szerzej na stronie internetowej: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus
17. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
17. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca za dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką od strony Rynku. Bóg zapłać.
18. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask na każdy dzień.