Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła (02.09.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziś po Mszy św. o 8.30 spotkanie KŻR w Domu Parafialnym.
2. W bieżącym tygodniu Msze św. w intencji ks. Proboszcza o Błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
W środę o g. 18.00;
W piątek o g. 15.00 – od parafian z Chęcin,
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają w jego intencji Msze święte odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
3. W poniedziałek 3 września rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. W związku z tym w najbliższą niedzielę, 9 września zapraszamy na Mszę Świętą z pocztami sztandarowymi poszczególne szkoły, wraz z rodzicami, dyrektorami szkół, nauczycielami, katechetami – młodzież o g. 10.00; i dzieci o g. 11.30; Przypominamy, że przez cały rok szkolny i katechetyczny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, młodzież pracującą i studiującą zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę Świętą o g. 10.00; natomiast dzieci ze wszystkich klas szkół podstawowych, oraz przedszkoli, dzieci komunijne i rocznicowe zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę Świętą o g. 11.30. Podczas Mszy św. o 11.30 dzieciom kl. „0”, pierwszych i chętnym poświęcimy tornistry. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień duchowej i intelektualnej formacji w nowym roku.
4. W poniedziałek o g. 19.00 spotkanie katechetyczne w Domu Parafialnym.
5. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę w Bazylice o 17.00
6. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na Msze święte o Jezusie Najwyższym kapłanie rano i wieczorem; w pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi świętej rano i wieczorem (szczególnie dzieci i młodzież na rozpoczęcie roku szkolnego) i na Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
7. W niedzielę, 9 września zostanie odprawiona Msza Święta o g. 18.00 w intencji śp. księdza Infułata Jerzego Gredki z racji 5 r. śmierci.
8. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Kurs Przedmałżeński w Domu Parafialnym o g. 19.00. Zapraszamy.
9. W sobotę 8 września w kościele obchodzimy święto Narodzenia NMP. W tym dniu święcimy ziarno.
10. Towarzystwo Przyjaciół Sztuki w Miechowie zaprasza na odsłonięcie tablicy upamiętniającej przemarsz przez Miechów I Kompani Kadrowej, w czasie którego Józef Piłsudski otrzymał na Rynku w Miechowie legendarnego konia – Kasztankę. Odsłonięcie tablicy na elewacji budynku przy ul. Piłsudskiego 8 września o g. 14.00.
11. W dniu 14 września, w piątek o g. 17.00 ks. Michał wraz z Akcją Katolicką organizują pielgrzymkę na Święty Krzyż. Udział w pielgrzymce zgłaszamy w zakrystii Bazyliki bądź w kancelarii parafialnej.
12. Informujemy, że 16 września, kiedy będziemy przeżywać V Miechowskie Dni Jerozolimy, nie będzie Mszy św. o g. 13.00
13. Dobiegają końca prace przy wymianie dachu i zalaniu stropu na pustkach poklasztornych. Blacha, która została zdemontowana, zostanie przekazana do Domu Brata Alberta. Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na działalność statutową Schroniska.
14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
15. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
16. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
17. W przyszłą niedzielę dzieci otrzymają książeczki w których przez cały rok szkolny będą wklejać obrazki z każdej niedzieli i pierwszych piątków miesiąca.