Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła(23.08.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
  1. Dzisiaj podczas Mszy świętych o g.10.00 i 11.30 wystąpią muzycy pod dyrekcją Artura Jaronia. Będzie to związane ze zbiórką pieniędzy po Mszach św. na budujące się hospicjum w Busku Zdroju.
  2. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, ks. dr Grzegorz Sęk został skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii św. Stanisława w Bodzentynie, ks. Hubert Równicki na studia doktoranckie na KUL. Będzie również pomocą duszpasterską. Dziękujemy księżom za czas posługi w naszej parafii. Bóg zapłać. Do naszej parafii Ksiądz Biskup zamianował ks. dra Karola Słowaka. Wszystkim księżom ustępującym i przychodzącym życzymy obfitości Bożych łask w dalszej posłudze kapłańskiej.
  3. W środę obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wieczór uwielbienia.
  5. W sobotę 29 sierpnia zapraszamy do bazyliki na g.10.00 kandydatów do bierzmowania i prosimy aby przynieśli ze sobą indeksy.
  6. W przyszłą niedzielę o g. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się katecheza chrzcielna. Zapraszamy rodziców i chrzestnych.
  7. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa w naszej parafii tzw. Kurs Przedmałżeński rozpoczyna się 6 września w Domu Parafialnym o g.19.00
  8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, iż trwa przyjmowanie wniosków o zasiłek rodzinny na okres zasiłkowy 2020/2021. Aby zachować ciągłość w pobieraniu świadczenia wnioski należy złożyć do 21 sierpnia w siedzibie Ośrodka. Ponadto przypomina także o możliwości składania wniosków o świadczenie dobry start (300+). W trosce o bezpieczeństwo zalecane jest składanie wniosków drogą elektroniczną przez system e-puap, empatia oraz bankowość elektroniczną.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia