Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła (05.08.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziś po Mszy św. o 8.30 spotkanie Róż Żywego Różańca w domu parafialnym.
2. W poniedziałek obchodzimy w kościele święto Przemienienia Pańskiego.
3. W środę wspominamy w liturgii św. Dominika, prezbitera;
w czwartek św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy;
w piątek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
w sobotę św. Klary, dziewicy
4. W bieżącym tygodniu Msze św. w intencji ks. Proboszcza o Błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
w piątek o g. 15.00 – od parafian z Chęcin
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają w jego intencji Msze święte odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
5. W dniach od 6 – 13 sierpnia odbywać się będzie Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Podczas pielgrzymki będzie funkcjonować stacjonarna grupa duchowa. Do tej grupy zapraszamy tych, którzy z różnych racji nie będą mogli pielgrzymować pieszo do Częstochowy. Zatem w czasie trwania pielgrzymki zapraszamy (od poniedziałku do niedzieli) na g. 20.30 na modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski.
6. W dniach 31 sierpnia – 1 września organizujemy pielgrzymkę do Lichenia i na Lednicę Seniora, zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii parafialnej.
7. Województwo Małopolskie realizuje projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej pt. „Małopolski Tele-Anioł”, który realizowany jest w partnerstwie z Caritas Diecezji Kieleckiej. W ramach projektu udzielane jest wsparcie osobom starszym, niepełnosprawnym, chorym, którzy mają problem chociaż z jedną czynnością dnia codziennego (np. sprzątanie, wchodzenie po schodach, zakupy itp.). Uczestnicy zostaną objęci usługą teleopieki. Za pomocą opaski na rękę, działającą jak tel. komórkowy można w prosty sposób kontaktować się z ratownikiem medycznym i otrzymać pomoc w zagrożeniu zdrowia i życia. Świadczona usługa jest całkowicie bezpłatna. Dzisiaj w g. 12.00 – 18.00 na miechowskim rynku będzie można uzyskać szersze informacje o projekcie. Prosimy szukać stoiska Małopolskiego Tele – Anioła. Organizatorzy zapraszają.
8. W piątek, drugi miesiąca, zapraszamy na czuwanie przy Bożym Grobie według stałego programu.
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać. Dziś w pierwszą niedzielę za dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Niech dobry Bóg wynagradza hojność i świadomość odpowiedzialności za Kościół.
11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.