Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła (30.07.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. W bieżącym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień, który w kościele jest miesiącem abstynencji.
2. We wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori’ego, biskupa i doktora Kościoła.
3. W bieżącym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-szy czwartek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Świętą o Jezusie Chrystusie, Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, rano o g. 6.30 i o g. 7.00, oraz po południu o g. 18.00. Po Mszy Świętej o g. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu za Ojczyznę – którą prowadzi Ap. Złota Róża. W I-szy piątek, we wspomnienie św. Jana Marii Vianneya; zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych, rano od g. 6.30 i na Msze Świętą o g. 6.30 i o g. 7.00. Po południu zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych od g.17.00. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy o g. 17.15 i na Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 18.00. W I-szą sobotę zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu NMP rano o g. 6.30 i o g. 7.00, oraz po południu o g. 18.00.
4. W pierwszą sobotę miesiąca kapłani z posługą sakramentalną udadzą się do chorych od g. 9.00.
5. W najbliższą niedzielę, 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8.30 spotkanie Róż Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
7. Czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w Częstochowie dla dekanatu miechowskiego odbędzie się w nocy z 4 na 5 sierpnia, czyli z piątku na sobotę . Zapisu z wpłatą 25 zł. od osoby można dokonać w zakrystii Bazyliki bądź w kancelarii parafialnej. Wyjazd w piątek - 4 sierpnia o godz. 16.00, powrót następnego dnia rano.
8. Kielecka Piesza Pielgrzymka z Wiślicy na Jasną Górę odbywać się będzie w dniach od 6 do 13 sierpnia br. pod hasłem "Z Maryją nieśmy światu Chrystusa". Zapisy do grupy biało-pomarańczowej (dekanaty: Miechów, Słomniki i Skała) z pobraniem karty zgłoszeniowej w zakrystii bądź w kancelarii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 4 sierpnia o g. 19.00 w Domu Parafialnym.
Wyjazd do Wiślicy w niedzielę 6 sierpnia o g. 4.15 spod Bazyliki. Podczas pielgrzymki będzie także funkcjonować stacjonarna grupa duchowa, żółto - biała. Do grupy duchowej zapraszamy tych, którzy z różnych racji nie będą mogli pielgrzymować pieszo do Częstochowy. Ksiądz idący w grupie duchowej będzie ofiarował swoją modlitwę, wędrówkę i codzienną Mszę Świętą w intencji pielgrzymów duchowych.
Zatem w czasie trwania pielgrzymki codziennie do naszej Bazyliki na godz. 20.30 zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową i na Apel Jasnogórski te osoby, które pragną tworzyć grupę duchową. Parafianie, którzy będą uczestniczyć w tej grupie i wieczornej wspólnej modlitwie, otrzymają legitymację pielgrzyma duchowego, na której będą mogli wpisać intencje, w jakich podejmą swoje duchowe pielgrzymowanie.
9. Bardzo prosimy, aby wieniec dożynkowy w tym roku na dzień 20 sierpnia przygotowali mieszkańcy Zagorzyc. Wieniec wraz z innymi zostanie poświęcony podczas Gminnych Dożynek, w kościele w Siedliskach na początku Mszy Świętej o g. 13.00;
10. Ks. Michał Pakuła nagrał płytę z piosenkami, można ją nabyć w cenie 20 zł.
11. Szczegółowe Informacje dotyczące:
a) pielgrzymki do Lwowa; b) Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miechowie; oraz c) Stowarzyszenia Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, pomagającego w aktywizacji zawodowej osobom niepełnosprawnym wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
12. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
13. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. Niech dobry Bóg wynagradza hojność i świadomość odpowiedzialności za Kościół. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca składamy na tacę dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką.
14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.