Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła (29.07.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. W bieżącym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień, który w kościele jest miesiącem abstynencji.
2. We wtorek w liturgii wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
3. W środę święto św. Alfonsa Marii Liguriego, biskupa i doktora Kościoła.
4. W bieżącym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I-szy czwartek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Świętą o Jezusie Chrystusie, Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, rano o g. 6.30 i o g. 7.00 oraz po południu o g. 18.00. Po Mszy Świętej o g. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu za Ojczyznę – którą prowadzi Ap. Złota Róża.
W I-szy piątek, we wspomnienie św. Jana Marii Vianneya; zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych, rano od g. 6.30 i na Msze Świętą o g. 6.30 i o g. 7.00. Po południu zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych od g.17.00. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy o g. 17.15 i na Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 18.00.
W I-szą sobotę zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu NMP rano o g. 6.30 i o g. 7.00, oraz po południu o g. 18.00. Po Mszy św. wieczornej Adoracja pierwszosobotnia.
5. W sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, patrona proboszczów i kapłanów;
6. W pierwszą sobotę miesiąca kapłani z posługą sakramentalną udadzą się do chorych od g. 9.00
7. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. proboszcza o bł. Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
w piątek o g. 15.00 od pewnej rodziny;
w piątek o g. 18.00 od Akcji Katolickiej;
w sobotę o 18.00 od księży wikariuszy;
w niedzielę o 11.30 od pewnej osoby.
Ks. proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają Msze Św. w Jego intencji odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
8. Z 4/5 sierpnia z soboty na niedzielę odbędzie nocne czuwanie dekanatu miechowskiego w Częstochowie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Koszt 30 zł. Wyjazd o 16.30 sprzed Bazyliki.
9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8.30 spotkanie Róż Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
10. W dniach 5 – 13 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka kielecka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę odbywać się będą wyłącznie z formularzem zgłoszeniowym przedstawionym w Wiślicy 5 sierpnia od godz. 14.00. Formularz pobieramy w zakrystii, a po wypełnieniu podbijamy w kancelarii parafialnej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 3 sierpnia o g. 19.00 w Domu Parafialnym. Będą zapisy na autokar do Wislicy. Wyjazd do Wiślicy w poniedziałek 6 sierpnia o g. 4.15 spod Bazyliki. Podczas pielgrzymki będzie także funkcjonować stacjonarna grupa duchowa, żółto - biała. Do grupy duchowej zapraszamy tych, którzy z różnych racji nie będą mogli pielgrzymować pieszo do Częstochowy. Ksiądz idący w grupie duchowej będzie ofiarował swoją modlitwę, wędrówkę i codzienną Mszę Świętą w intencji pielgrzymów duchowych. Zatem w czasie trwania pielgrzymki codziennie do naszej Bazyliki na godz. 20.30 zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową i na Apel Jasnogórski te osoby, które pragną tworzyć grupę duchową. Parafianie, którzy będą uczestniczyć w tej grupie i wieczornej wspólnej modlitwie , otrzymają legitymację pielgrzyma duchowego, na której będą mogli wpisać intencje, w jakich podejmą swoje duchowe pielgrzymowanie.
11. W dniach 20-23 sierpnia odbędzie się VI rowerowa Pielgrzymka Diecezji  Kieleckiej do Częstochowy. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
12. W dniach 31 sierpnia i 1 września ( piątek – sobota ) organizujemy dwudniową, autokarową pielgrzymkę do Lichenia oraz na Lednicę Seniora. Koszt 250 zł. Szczegóły w gablocie. Zapisy w kancelarii parafialnej.
13. Województwo Małopolskie realizuje projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej pn. „Małopolski Tele-Anioł”. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Caritas Diecezji Kieleckiej. W ramach projektu udzielane jest wsparcie osobom starszym, niepełnosprawnym, chorym, którzy mają problem przynajmniej z jedną czynnością dnia codziennego (np. wchodzenie po schodach, zakupy, przygotowywanie i spożywanie posiłków, sprzątanie). Uczestnicy projektu zostaną objęci usługą teleopieki. Świadczona w ramach projektu usługa teleopieki jest całkowicie bezpłatna. W najbliższą niedzielę tj. 5 sierpnia br. w godzinach od 12.00 -18.00 w trakcie wydarzenia pod nazwą „Weekendy z Funduszami” organizowanego na miechowickim rynku będzie można uzyskać szersze informacje o projekcie, wypełnić i złożyć formularz zgłoszeniowy. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń
14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych;
15. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać! Niech dobry Bóg wynagradza hojność i świadomość odpowiedzialności za Kościół. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca składamy na tacę dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką.
16. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.
17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

19. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia – obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.