Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła(21.07.2019)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,
  1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, na zakończenie każdej Mszy Świętej odmówimy modlitwę w intencji wszystkich kierujących pojazdami, prosząc Pana Boga w kolejnym roku o błogosławieństwo, bezpieczeństwo i życzliwość na drogach. Po Mszy Świętej prosimy kierujących wszystkimi pojazdami, aby przejeżdżając ulicą Warszawską w stronę Rynku zatrzymywali się na chwilę na wysokości bramy, przy głównym wejściu do Bazyliki, tak, aby kapłan mógł pokropić wodą święconą każdy pojazd. Ofiary jakie  podczas poświęcenia pojazdów złożą kierowcy zostaną przekazane na Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej, na zakup pojazdów i środków transportu dla misjonarek i misjonarzy pochodzących z naszej diecezji kieleckiej.
  2. W imieniu Stowarzyszenia Miłośników Odnowy Zabytków dziękujemy wszystkim, którzy 15 lipca wsparli kwestę na rzecz ratowania zabytkowych pomników i grobowców.
  3. W piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.  Święta Anna  jest Patronką naszego szpitala w Miechowie. Ks. kapelan Stanisław Latosiński zaprasza na Mszę odpustową, która od będzie się w kaplicy szpitalnej o godzinie 13.30.
  4. GOPS w Miechowie informuje, że od 1 lipca br. jest możliwość składania wniosków elektronicznych przez portale internetowe lub bankowość elektroniczną dot. przyznania świadczeń wychowawczych 500+, świadczenia dobry start i świadczeń rodzinnych. Natomiast od 1 sierpnia będzie można złożyć wnioski papierowe w siedzibie tut. Ośrodka, które są wydawane od 15 lipca w g. od 7.00 do 15.30
  5. Z 4/5 sierpnia odbędzie się nocne czuwanie dekanatu miechowskiego w Częstochowie. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii z wpłatą   30 zł.
  6. W dniach 5 – 13 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka kielecka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę odbywać się będą wyłącznie z formularzem zgłoszeniowym przedstawionym w Wiślicy 5 sierpnia od godz. 14.00. Formularz pobieramy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. W dniach 20 – 23 sierpnia odbędzie się zaś VII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę.
  8. Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę w Sudety.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią z modlitwie.