Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła(19.07.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
  1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców w przyszłą niedzielę na zakończenie każdej Mszy Świętej odmówimy modlitwę w intencji wszystkich kierujących pojazdami, prosząc Pana Boga o błogosławieństwo, bezpieczeństwo i życzliwość na drogach. Po Mszy Świętej poświęcenie pojazdów odbędzie się na parkingu parafialnym oraz na placu Kościuszki. Prosimy kierowców, którzy chcą, aby ich pojazd był poświęcony, aby pozostali przy swoim samochodzie. Ofiary jakie  podczas poświęcenia pojazdów złożą kierowcy zostaną przekazane na Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej, na zakup pojazdów i środków transportu dla misjonarek i misjonarzy pochodzących z naszej diecezji kieleckiej.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Święta Anna jest Patronką naszego szpitala w Miechowie.
  2. Z 4/5 sierpnia odbędzie się nocne czuwanie dekanatu miechowskiego w Częstochowie. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 30 zł.
  3. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie informuje, ze od dnia 20 lipca 2020 rozpocznie się wydawanie wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz świadczenia „Dobry Start”, natomiast od dnia 3 sierpnia 2020 w/w wnioski będą przyjmowane w siedzibie Ośrodka w godz. 7.00-15.30. W trosce o państwa bezpieczeństwo zalecane jest składanie wniosków o świadczenie „Dobry start droga elektroniczną przez system e-puap, empatia oraz bankowość elektroniczną.
  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.