Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła (23.07.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Z racji wczorajszego wspomnienia św. Marii Magdaleny, dziś w parafii Nasiechowice w naszym dekanacie uroczystości odpustowe. Suma odpustowa o g. 12.00.
2. Dziś podczas Mszy Świętych ksiądz kapelan, kanonik Stanisław Latosiński głosi homilię i prezentuje swoją najnowszą książkę zatytułowaną: "Miechów na nowo odkryty", w której od Chrztu Mieszka aż po czasy współczesne autor zachęca czytelnika do refleksji nad historią naszej Ojczyzny i tej "małej ojczyzny" jaką jest ziemia miechowska. Po Mszy Świętej w kruchcie, przy wyjściu z Bazyliki będziemy mogli nabyć tę książkę z podpisem autora.
3. Dziś z racji święta patronalnego kierowców świętego Krzysztofa, na zakończenie każdej Mszy Świętej w Bazylice odmówimy specjalną modlitwę w intencji wszystkich kierujących jakimikolwiek pojazdami, prosząc Pana Boga w kolejnym roku o błogosławieństwo, bezpieczeństwo i życzliwość na drogach. Po Mszy Świętej prosimy kierujących wszystkimi pojazdami, aby przejeżdżając ulicą Warszawską w stronę rynku zatrzymywali się na chwilę na wysokości bramy, przy głównym wejściu do Bazyliki, tak, aby kapłan mógł pokropić wodą święconą każdy pojazd. Ofiary jakie podczas poświęcenia pojazdów złożą kierowcy zostaną przekazane na Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej, na zakup pojazdów i środków transportu dla misjonarek i misjonarzy pochodzących z naszej diecezji kieleckiej.
4. W poniedziałek w liturgii wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
5. We wtorek święto św. Jakuba Apostoła.
6. W środę wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Święta Anna jest Patronką naszego szpitala w Miechowie. Ks. kapelan zaprasza w tym dniu pacjentów i pracowników szpitala, oraz czcicieli św. Anny do kaplicy szpitalnej na uroczystą Mszę św. o godz. 13.30.
7. W sobotę wspomnienie św. Marty.
8. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ojca doktora Dobromira Jasztala – Generalnego Wikariusza Kustodii Ziemi Świętej, który o g. 13.00 będzie celebrował Eucharystię i skieruje do nas słowa homilii.
9. Czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w Częstochowie dla dekanatu miechowskiego odbędzie się w nocy z 4 na 5 sierpnia, czyli z piątku na sobotę . Zapisu z wpłatą 25 zł. od osoby można dokonać w zakrystii bazyliki, bądź w kancelarii parafialnej. Wyjazd w piątek - 4 sierpnia o godz. 16.oo, powrót następnego dnia rano.
10. Kielecka Piesza Pielgrzymka z Wiślicy na Jasną Górę odbywać się będzie w dniach od 6 do 13 sierpnia br. pod hasłem "Z Maryją nieśmy światu Chrystusa". Zapisy do grupy biało-pomarańczowej (dekanaty: Miechów, Słomniki i Skała) z pobraniem karty zgłoszeniowej w zakrystii bądź w kancelarii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 4 sierpnia o g. 19.00 w Domu Parafialnym. Wyjazd do Wiślicy w niedzielę 6 sierpnia o g. 4.15 spod Bazyliki.
11. W dniach od 16 do 19 sierpnia b.r. odbędzie się V Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc (z parafii św. Maksymiliana Kolbego), przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Pińczów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów do Częstochowy. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania: dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych – wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą. Zainteresowani mogą poznać więcej szczegółów z plakatu w gablocie przed kościołem. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 sierpnia b.r. telefonicznie 723- 589- 587 lub mailowo www.pielgrzymka-rowery.pl
11. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są także do nabycia kalendarze misyjne w cenie 6 zł. Dochód zostanie przekazany na cele misyjne.
12. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. Niech dobry Bóg wynagradza hojność i świadomość odpowiedzialności za Kościół.
13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.