Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła (22.07.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Składamy serdeczne podziękowanie pewnym osobom za ofiarę 100 zł na figurę MB Fatimskiej. Bóg zapłać.
2. W poniedziałek w liturgii święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy;
2. We wtorek wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
3. W środę święto św. Jakuba Apostoła
4. W czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Święta Anna jest Patronką naszego szpitala w Miechowie – w kaplicy szpitalnej uroczystość odpustowa.
8. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. Proboszcza o bł. Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
W piątek o 15.00 – od parafian z Chęcin
W niedzielę o 11.30 – od pewnej osoby
Ks. proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają Msze Św. w Jego intencji odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
9. Dziś MIVA Polska wraz z Krajowym Duszpasterstwem Kierowców oraz Misyjnym Dziełem Diecezji Kieleckiej pod patronatem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego organizuje Ogólnopolski Misyjny Festyn Św. Krzysztofa, przy Bazylice Katedralnej w Kielcach. Inauguruje on obchody XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa i Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy. Z tej racji dziś na zakończenie każdej Mszy Świętej w naszej Bazylice odmówimy specjalną modlitwę w intencji wszystkich kierujących jakimikolwiek pojazdami, prosząc Pana Boga w kolejnym roku o błogosławieństwo, bezpieczeństwo i życzliwość na drogach. Po Mszy Świętej prosimy kierujących wszystkimi pojazdami, aby przejeżdżając ulicą Warszawską w stronę rynku zatrzymywali się na chwilę na wysokości bramy, przy głównym wejściu do Bazyliki, tak, aby kapłan mógł pokropić wodą święconą każdy pojazd. Ofiary jakie podczas poświęcenia pojazdów złożą kierowcy zostaną przekazane na Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej, na zakup pojazdów i środków transportu dla misjonarek i misjonarzy pochodzących z naszej diecezji kieleckiej.
10. W dniach 28-29 lipca w Kielcach odbędzie się III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja czyli Happy Day”. Szczegółowe informacje na plakacie.
11. W najbliższą niedzielę 29 lipca 2018 r. o g. 13.00 w naszej bazylice Mszę Św. będą celebrować Jean Jacques Koffi oi Koffi biskup w San Pedro na Wybrzeżu Kości Słoniowej biskup ordynariusz od 16 lat i ks. Antoni Sokołowski – misjonarz tam posługujący – były wikariusz naszej parafii.
12. Z 4/5 sierpnia z soboty na niedzielę odbędzie się nocne czuwanie dekanatu miechowskiego w Częstochowie. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 30 zł. Wyjazd o 16.30 sprzed Bazyliki.
13. W dniach 5 – 13 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka kielecka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę odbywać się będą wyłącznie z formularzem zgłoszeniowym przedstawionym w Wiślicy 5 sierpnia od godz. 14.00. Formularz pobieramy w zakrystii, a po wypełnieniu podbijamy w kancelarii parafialnej.
14. W dniach 20-23 sierpnia odbędzie się VI rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej do Częstochowy. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
15. W dniach 31 sierpnia i 1 września ( piątek – sobota ) organizujemy dwudniową, autokarową pielgrzymkę do Lichenia oraz na Lednicę Seniora. Koszt 250 zł. Szczegóły w gablocie. Zapisy w kancelarii parafialnej.
16. Ksiądz Proboszcz o przygotowaniu bieżących projektów w parafii i realizacji projektu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w szczegółach poinformuje w przyszłą niedzielę.
17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych;
18. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać! Niech dobry Bóg wynagradza hojność i świadomość odpowiedzialności za Kościół.
19. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.