Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła(14.07.2019)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,
  1. Dziękujemy ks. Prof. Jerzemu Bieleckiemu, za modlitwę i słowo jakie dzisiaj do nas skierował w ramach przygotowania do jutrzejszego odpustu.
  2. W poniedziałek 15 lipca będziemy obchodzić odpust parafialny na pamiątkę poświęcenia Kościoła w Miechowie, zdobycia Jerozolimy oraz w duchu dziękczynienia za ponad 650 – letnią obecność Zakonu Bożogrobców w Miechowie. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 12.00, 16.30 i 18.00. Uroczystości odpustowe rozpoczniemy o godzinie 11.00 śpiewając Godzinki o Grobie Chrystusowym. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. bp Piotr Skucha. Zapraszamy  mieszkańców, sołtysów, KGW, straże pożarne przedstawicieli władz i instytucji, poczty sztandarowe, chór parafialny, Damy i Kawalerów Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie i wszystkich wiernych parafian.
  3. W dzień odpustu parafialnego, 15 lipca, zgodnie z tradycją Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków przez cały dzień będzie kwestować na placu przed Bazyliką. Kwesta odbędzie się na rzecz ratowania zabytkowych pomników i grobowców. W tym dniu na cmentarzu po Mszy św. o g. 16.00 zostaną poświęcone dwa zabytkowe pomniki z XIX w.
  4. W czwartek, trzeci miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
  5. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę na zakończenie każdej Mszy Świętej w naszej Bazylice odmówimy modlitwę w intencji wszystkich kierujących pojazdami, prosząc Pana Boga w kolejnym roku o błogosławieństwo, bezpieczeństwo i życzliwość na drogach. Po Mszy Świętej prosimy kierujących wszystkimi pojazdami, aby przejeżdżając ulicą Warszawską w stronę rynku zatrzymywali się na chwilę na wysokości bramy, przy głównym wejściu do Bazyliki, tak,  aby kapłan mógł pokropić wodą święconą każdy pojazd. Ofiary jakie  podczas poświęcenia pojazdów złożą kierowcy zostaną przekazane na Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej, na zakup pojazdów i środków transportu dla misjonarek i misjonarzy pochodzących                         z naszej diecezji kieleckiej.
  6. Z 4/5 sierpnia odbędzie się nocne czuwanie dekanatu miechowskiego w Częstochowie. Zapisy w zakrystii lub  kancelarii parafialnej z wpłatą  30 zł.
  7. Przypominamy o organizowanej pielgrzymce w dniach 31 sierpnia i 1 września (tj. sobota i niedziela) w Sudety. Koszt 300 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Grzegorza w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Nie przyjmujemy Mszy ślubnych na sobotę 15 sierpnia 2020 r. z racji porządku świątecznego oraz na sobotę 12 września 2020 r. ponieważ w tym dniu będą miały miejsce Miechowskie Dni Jerozolimy.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią z modlitwie.