Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła(12.07.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
  1. W poniedziałek zapraszamy na g. 19.00 na Mszę św. o MB Fatimskiej. Po Mszy św. różaniec i procesja fatimska. Zabierzmy ze sobą świece.
  2. W środę 15 lipca będziemy obchodzić odpust parafialny na pamiątkę poświęcenia Kościoła w Miechowie i zdobycia Jerozolimy. Liturgii odpustowej będzie przewodniczył bp Andrzej Kaleta o g. 13.00. W sposób szczególny zapraszamy mieszkańców, Damy i Kawalerów Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie i wszystkich wiernych parafian. O godz. 10.00 w pomieszczeniach na pustkach rozpocznie się sympozjum podczas którego prelegenci będą mówić o pielgrzymowaniu św. Jana Pawła II do Jerozolimy oraz o nawiedzaniu grobu Jezusa w Miechowie. Przed sumą, o godz. 12.30,  będą śpiewane Godzinki o Bożym Grobie. Serdecznie zapraszamy do udziału w sympozjum oraz w Eucharystii odpustowej.
  3. W środę, dniu odpustu parafialnego zgodnie z tradycją Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków przez cały dzień będzie kwestować na placu przed Bazyliką. Kwesta odbędzie się na rzecz ratowania zabytkowych pomników i grobowców. Zacnych Gości i Parafian prosimy o wsparcie tej cennej inicjatywy.
  4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.