Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła (12.08.2018r.)

1. Składamy podziękowanie Mateuszkowi za ofiarę 50 zł. na figurę MB Fatimskiej.
2. W poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy na Mszę św. na g. 19.00 o MB Fatimskiej. Po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja. Zabierzmy ze sobą świece i lampiony.
3. We wtorek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego.
4. W bieżącym tygodniu Msze św. w intencji ks. Proboszcza o Błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
W poniedziałek o 19.00 – od Zofii i Stanisława
W środę o 11.30 – od pewnej osoby
W piątek o g. 15.00 – od parafian z Chęcin
W niedzielę o 11.30 – od pewnej osoby
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają w jego intencji Msze święte odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
5. We środę,15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w Bazylice w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie zbóż, ziół i owoców. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada także Święto Wojska Polskiego. W Bazylice o godz. 13.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji Ojczyzny, Wojska Polskiego, oraz w intencji żołnierzy i partyzantów poległych w obronie naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe i wszystkich parafian.
6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
7. W poniedziałek, 20 sierpnia – na terenie naszej parafii w godzinach popołudniowych będziemy gościć pielgrzymów z diecezji tarnowskiej, w liczbie ok. ośmiu tysięcy, zdążających na Jasną Górę. Przyjmijmy pielgrzymów do naszych domów bardzo serdecznie.
8. W dniach 31 sierpnia – 1 września organizujemy pielgrzymkę do Lichenia i na Lednicę Seniora; rozpoczynamy listę na drugi autokar, jeżeli zbierze się odpowiednia ilość osób. koszt 250 zł.
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać. Niech dobry Bóg wynagradza hojność i świadomość odpowiedzialności za Kościół.
11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.